הקיבוץ הוא יישוב ישראלי בעל אורח חיים קהילתי. ההבדל העיקרי מישובים אחרים הוא שהיא נוסדה כקולקטיב.

הקיבוץ הוא יישוב קהילתי בו חולקים התושבים את חייהם זה עם זה ועם הקרקע. זה לא רק על חיים משותפים אלא גם על עבודה משותפת על משימות ספציפיות – חקלאות, בנייה, קניות או אפילו חינוך.

דרך חיים זו נבחרה משום שהיא מאפשרת לתושבים להתרגל לעבודה משותפת ולהיות פרודוקטיביים יותר מאשר להיות מבודדים זה מזה ומהחברה בכלל.

כיום, ניתן לראות גם קיבוצים שעברו הפרטה – חיים יחדיו אך לא חולקים משכורות וכדומה.

קצת רקע קיבוצי:

בצפון קיבוצים רבים כמו איילת השחר שהם יישובים שנוסדו בשנותיה הראשונות של המדינה. הקיבוצים הללו הם חלק מישראל עוד מלפני הקמתה. המתיישבים הראשונים שהגיעו ליישובים אלו היו חברים בקואופרטיב חקלאי. אולם עד מהרה הבינו כי יזדקקו לפתרון קבוע יותר למצב המחייה שלהם והחליטו לבנות יישוב.

הרעיון המרכזי היה שאנשים יכולים לגור במקום אחד ולעבוד בחווה שלהם תוך שמירה על משפחותיהם ביחד. הם החליטו על התוכנית הזו, כי חשבו שאנשים יהיו מוכנים לעבוד במשק שלהם שעות ארוכות ושכמה משפחות יוכלו לצאת אם יהפכו גדולות מדי עבור הקיבוץ עצמו.

לסיכום:

קיבוץ הוא יישוב קהילתי של העם היהודי בצפון ישראל. זהו אחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר בישראל. זהו מקום נהדר להירגע וליהנות מהטבע, ואם תרצו לעשות זאת, תוכלו למצוא קצת זמן פנוי בקיבוץ.

תהיו בגישה של ״אנחנו הולכים לעשות חופשה בצפון ישראל. נשהה שבוע בקיבוץ במסגרת אירוח בקיבוץ בצפון, ונוכל ליהנות מכל הפעילויות שאנו יכולים לעשות רק בקיבוץ.״

זאת אכן חוויה נהדרת עם בני המשפחה, לחוות קצת את השקט ואת הייחודיות של הקיבוץ בצפון – אנחנו בטוחים שתפיקו את המיטב מהטיול שלכם. תהנו!