אבנים בכליות יכולות להסב כאב ואי נוחות. מלבד זאת, מי שלא יטפל במצב במהירות הדרושה יכול לפתח אבנים גדולות במיוחד אשר עלולות לסכן מאד את הבריאות. הכליות שלנו מכילות כמות גדולה של דם שמגיע אליהן מעורקי הכליות הראשיים. הדם הופך לשתן ומכאן עובר עד לאיברי המין שמטרתם להוציא החוצה שתן, רעלים והפרשות. במידה והכליות נפגעות ייתכנו סיכונים לגוף ולבריאות.

תסמינים של אבנים בכליות

בכול הנוגע לתסמינים של מצב כזה, הסימן המרכזי והשכיח ביותר הוא כאב שמתואר כדקירה באזור המותן ומתחת לצלעות. האבנים שחוסמות את מעברי השתן מתוך הכליה: גורמות לכאב וככל שהאבנים חוסמות יותר את המעברים וככל שהן גדולות יותר – כך הכאב יהיה חזק יותר. במקרים מסוים יחוש מי שסובל מאבנים בכליות גם בחילה שתוביל לעיתים להקאות.

כיצד מאבחנים?

אבחנה של אבנים שחוסמות את הכליות נעשית על ידי מומחים שמבצעים מגוון בדיקות לאיתור הבעיה ופעולות זיהוי סימפטומים לאבנים בכליות. הבדיקות כוללות בדיקות שתן, בדיקות דם ובדיקות אולטרסאונד.

מי שמבצע את הבדיקות הם בדרך כלל רופאי אורולוגיים, אך גם רופא משפחה יכול לסייע או להפנות את המטופל להמשך טיפול בבית חולים או אצל מומחה. בזמן האבחון יאספו כל הנתונים על המטופל, כמו היסטוריה רפואית, בדיקת מחלות עבר, בדיקות דם ושתן וכולי ע"מ לשלול מחלות אחרות תוך הערכה של סימנים שכיחים. במקרים מסוימים יתבצעו צילומים של הכליות כדי לאתר את האבנים.

טיפול באבנים בכליות אצל ד"ר ניר קליינמן נעשה באמצעות גלי הדף שמרסקים את האבנים בעוד שלאחר הטיפול, האבנים נפלטות מתוך הגוף. טיפול זה אינו נחשב פולשני והוא מאפשר סיוע בעת הסיטואציות האמורות. פנו אל רופא מומחה בתחום במידה והמצב נמשך או במידה ואתם חווים תסמינים של אבנים בכליות.