הטרנד החדש אותו תפגשו במרבית המטבחים החדשניים הינו אי למטבח. רהיט זה קיים במגוון אפשרויות מעניינות שמסעירות את הדמיון.

מכיוון שניתן להתאים את האי בהתאם למידות של המטבח, ולמקם את האי באופן כזה שישרת את בני הבית וייתן להם מקסימום של חוויה ושימושיות, האי יכול להתאים לכל בית, כאשר לכל בית – האי המתאים לו באופן אישי.

חשוב לתת את הדעת ולהתאים את האי למרחב שקיים בבית, וזאת על מנת לקבל אי מתאים, יפהפה ופונקציונלי.

מהן הנקודות שיש לתת את הדעת עליהן בעת תכנונו של האי?

ראשית, חשוב לאפיין את המטרות של האי ואת הצרכים שלכם ביחס אליו, האם הוא ישמש לארוחות משפחתיות דבר יום ביומו, האם הוא ייטול חלק בהכנה של תבשילים ומה הן הדרישות שלכם בקשר לשטחי האחסון באי.

כעת יש להגדיר את השטח אשר נדרש עבור האי, איך אתם רוצים שהוא ייראה, הצורה הרצויה לכם: ריבועית, מלבנית או אולי בכלל אובלית או פינתית. חשוב גם לדאוג למספר מקומות עבור כל בני הבית, כאשר יש לתת את הדעת כי אופן הישיבה יהיה נוח, כזה שמתחשב בברכיים ובמשענת הגב.

החומר הנוח ביותר לחיפוי העליון של האי הינו שיש, כאשר במרבית המקרים השיש שנבחר למשטחים שמעל לארונות ישמש גם לחיפוי האי.

מהו החלל הנדרש עבור אי?

על פי רוב, ינוע אורכו של האי בטווח שבין מטר אחד לשני מטרים, והרוחב שלו כ-90 ס"מ. אם המטבח שלכם גדול יותר, והחלל הקיים מרווח – כמובן שניתן להתאים אי גדול יותר – ארוך או רחב יותר. וכן להיפך, במקרה של חסר במקום, ניתן להקים אי במידות קטנות יותר.

האי כנקודת מפגש משפחתית

כפי שאתם עתידים לראות ולחוות, האי יהפוך מהר מאוד לנקודת המפגש המשפחתית הכי אהובה, בין בארוחות, ובין בזמנים בהם כלל לא אוכלים, לכן חשוב לבחון היטב כל אחד מהמרכיבים של האי, כאשר חשוב לשים לב ולהשתמש במשטח שיש באיכות גבוהה ובטיב מעולה, כמו שיש מסוג אוניקס שיוצר במפעל בעל מוניטין והמלצות.