עובש שוב הגיע

אם הגעתם לשלב הנורא לא נעים הזה בו אתם מגלים כי יש עובש על קירות הבית שלכם המאמר הזה הוא בשבילכם מכיוון שהבאנו עבורכם מספר דרכים לטפל בעובש שעל הקיר וכיצד לנסות למנוע אותו להבא. אז הכל תלוי כמובן באיזה גודל העובש נתחיל במקרה קטן יותר ונעלה בהדרגה.

נקיון יסודי יותר מפסח.

במידה והעובש יחסית קטן ולא תופס חלק גדול מהקיר ניתן להשתמש בחומרי ניקוי מסויימים בכדי להוריד את העובש מהקיר בכך שנשפקיץ מהחומר על העובש ונשפשף היטב עם סקוץ' במשך מספר פעמים ולאחר מכן נעבור עם סמרטות לח עד שניראה כי הכתם ירד. יש לציין שהטיפול עם חומרי הניקוי הוא בצורה נקודתית יותר ולטווח הארוך עלול לא להיות אפקטיבי.

מריחת חומר דוחה עובש.

קיים חומר דוחה עובש שניתן להשיג בכל טמבוריה או חנויות כלי בית השונות החומר אינו מסוכן ובעזרת מברשת פשוטה אפשר למרוח על האיזורים הבעייתים ולהבטיח שהעובש לא יחזור בקרוב. יש לציין כי החומר יעיל רק לאחר שהכתמים ירדו בכך שכתמי העובש לא יחזרו שוב בקרב ולא כדרך להוריד אותם לאחר שכבר יצאו.

לגרד ולצבוע מחדש.

אם כתמי העובש גדולים בכדי לנקות עם סמרטות תוכלו לגרד את הקיר עם שפכטל או לפחות את כל האיזור המוכתם בעובש ולאחר שגירדתם את הקיר היטב תוכלו לצבוע אותו מחדש שזו גם אחלה דרך לרענן טיפה את הבית עם מראה חדש. מעבר לזה לפני הצבע החדש תוכלו מראש כבר למרוח חומר דוחה עובש ועליו את שכבת הצבע ובכך תבטיחו לכם שלא תראו את העובש למשך תקופה ארוכה וגם על הדרך הקיר קיבל צבע חדש.

אולי יעניין אותך גם מידע בנושא עובש בתקרה