לא מעט זוגות סובלים מבעיות פוריות, אם זוג איננו מצליח להיכנס להריון בצורה טבעית. זוגות מעין אלה, העונים על ההגדרה של זוגות מאותגרים מבחינת פוריות מבחינת הגילאים של בני הזוג ומבחינת פרק הזמן שבו הם ניסו להיכנס להריון טבעי, יתחילו בבירור לגבי מקור בעיית הפריון. לעיתים המקור הוא אצל האישה, לעיתים מקור הבעיה הוא אצל הגבר ולעיתים אין בעיה ניכרת לעין והזוגות מוגדרים כבלתי מוסברים. קראו בהרחבה באתר גבריאל פוריות לגבר!

סיבות שבגינן גברים סובלים מבעיות פריון

כדי להשיג הריון יש צורך בייצור תקין של זרעים באשכים, בתפקוד תקין של בלוטות המין המשניות ובמעבר של נוזל הזרע במערכת הצינורות תקינה שהתפקיד שלה הוא להעביר את הזרעים מהאשכים אל איבר המין של הגבר. הסיבות שבגינן יכולות להיווצר בעיות פוריות אצל הגבר הן: מיקום לא תקין של האשכים, וריקוצלה שהיא בעצם נפיחות של וריד באשך שגורמת לעליית טמפרטורה באשך וכתוצאה מכך נפגעת האיכות של הזרעים. שפיכה בכיוון ההפוך בשל פגיעות מבניות או מחלות ותרופות שונות כך שהזרע של הגבר איננו נשפך למקום הנכון, גידולים במערכת הרבייה או בבלוטות המייצרות הורמונים המעורבים בתהליך של ייצור הזרע, נוגדנים נגד הזרע שבטעות מייצרת המערכת החיצונית, בעיות הורמונליות, בעיות גנטיות, קושי לקיים יחסי מין, סיבות שקשורות לאורח החיים של הגבר או לתנאי הסביבה שבה הוא חי שגורמות לחימום אשכים ופגיעה באיכות הזרע ועוד.

איך מטפלים בבעיות פריון אצל גבר?

הטיפול בבעיות פריון אצל גבר יהיו בהתאם לבעיה שאותה מאבחנים במהלך הבירור. ישנם כמה אופציות של טיפול בהתאם לבעיה כגון: ניתוח אם קיימת בעיה מבנית, טיפול תרופתי אם מדובר בזיהום, ניתוחים להפקת זרע, הפרייה חוץ גופית ועוד.

> קראו גם על אבחון מורפולוגי מעמיק!