אחת השאלות איתה מתעסקים גברים אשר מעוניינים לרכוש שעון חדש, איננה עוסקת בהכרח בשעון, במבנה או בעיצוב שלו, אלא דווקא ברצועה שבעזרתה אפשר לענוד אותו על פרק כף היד. רבים מתלבטים בשאלה באיזו רצועה להשתמש, האם תהיה זו רצועת עור או רצועת מתכת. 

צריך לומר, ישנן דוגמאות נוספות של רצועות אשר ניתן למצוא בחנויות שעונים לגבר או תכשיטים, אך אלו שתי הרצועות הפופולאריות ביותר. רצועת עור יכולה להתאים למגוון רחב של שעונים, בוודאי לשעונים חכמים או שעוני ספורט שניתן לרוץ, לרכב ולשחות איתם. לעומת זאת, רצועת מתכת יכולה להתאים לשעון זהב או כסף, שעון חזק ועוצמתי. 

לפני שנסביר באיזו רצועה משתלם לבחור, צריך לציין, ישנם שעונים שניתן להחליף את הרצועות שלהם בכל עת שרוצים (ראו דוגמא בלינק שעון יד לנשים). בחלק מהמקרים ניתן לעשות זאת לבד, בעוד שבמקרים אחרים יש צורך לפנות לחנות שעונים או לאיש מקצוע שיעשה זאת. זה תלוי איך בנוי ואיך מותקנת הרצועה שלו. 

איזו רצועה עדיף לקנות?

אין תשובה חד משמעית לשאלה זו. אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות של רצועות וכל אחד יכול לבחור את הרצועה הרלוונטית עבורו. בסופו של דבר, הבחירה היא בין רצועת עור לרצועת מתכת, על פי מבנה השעון, על פי הגודל והכובד שלו וכן על פי העוצמה של השעון. 

הבחירה איננה חד משמעית ואיננה נקבעת אך ורק על פי השעון עצמו, אלא יש להתייחס להיבטים נוספים שיכולים להשפיע כך או אחרת על התפקוד שלו ועל האופי בו יהיה אפשר לענוד אותו על פרק כף היד בצורה נוחה, בטוחה מבלי שייגרם לו נזק. מעבר לכך, יש להתייחס לשאלה כיצד הרצועה מעוצבת ואיך היא מתאימה למבנה השעון מבחינה אסתטית.