היום ניתן למצוא בארץ לא מעט קשישים המוגדרים בתור תשושי נפש. מדובר על קשישים שאינם סיעודיים, אך יכולת התפקוד שלהם התדרדרה בשל מחלה או מצב נפשי. קשישים אלו יכולים לעבור לגור במחלקת דיור תומך בבית אבות מקצועי ואמין, בעל ניסיון רב שנים. זהו ללא ספק הפתרון האיכותי והיעיל ביותר, היות ובית האבות יוכל לספק לקשישים את כל הצרכים שלהם, הן בפן הפיזי והן בפן הרגשי. חשוב לציין כי מחלקת דיור תומך הינה מחלקה המותאמת אך ורק לקשישים עצמאיים, שאינם זקוקים לסיוע בפעילויות היומיומיות שלהם. לכן תשושי הנפש יוכלו ליהנות מחברתם של קשישים אחרים, להשתתף בפעילויות חברתיות שונות וליהנות ממגוון רחב של חוגים, סדנאות, הרצאות, טיולים וכדומה.

הפתרונות לתשושי נפש שכל אחד חייב להכיר

רובינו מעדיפים שלא לחשוב על כך, אך למעשה כל אחד מאיתנו מזדקן ומתבגר. ההורים שלנו מזדקנים, ובשלב מסוים הם יצטרכו לעבור למסגרת שיותר מתאימה לצרכים שלהם. קשישים תשושי נפש מתקשים לתפקד לבד בבית, לכן יש צורך להעביר אותם למחלקת דיור תומך במסגרת בתי אבות סיעודיים או לחילופין, לאפשר להם לגור עם המשפחה. לא לכל אחד יתאים לגור עם ההורים שלו, הן מבחינת חוסר בחדר פנוי בבית או צפיפות יתר והן מסיבות אישיות אחרות. לכן האופציה המועדפת ביותר, היא להעביר את הקשיש לבית אבות דרך חברות סיעוד מובילות, שיוכל לספק לו את כל הצרכים הדרושים לו. כמו כן, חשוב לציין כי מחלקת דיור תומך מאפשרת לקשישים לחיות בסביבת אנשים מבוגרים נוספים, לכן הם יכולים ליצור קשרים חברתיים בקלות רבה יותר, למצוא שפה משותפת וליהנות ממגוון רחב של פעילויות שונות.

לסיכום, ניתן למצוא פתרונות שונים לתשושי נפש, אך הפתרון המומלץ ביותר הוא להעביר אותם למחלקת דיור תומך בבית אבות איכותי ומושקע.