מזגן מולטי הוא מזגן שנחשב פופולרי בדירות חדשות שצריכות התאמה טובה יותר לדרישות האסתטיות של מיעוט מנועים וחלקי מזגן שתלויים מחוץ לדירה, אם לתאר זאת הפשטות. במקרה זה מדובר מאיידים רבים שעובדים עם מנוע אחד ולכן יכולים להתאים לדירות של חדרים רבים שבהם צריכים מיזוג יעיל מאוד בכמה שפחות סרבול. זה מצוין למבני ציבור וגם למקומות שבהם רוצים להפעיל מיזוג מרכזי במבנים מסחריים ודומים.

למה דווקא מזגן מולטי?

כשיש לכם מנוע אחד שמפעיל כמה מאיידים, מולטי, הוא פועל בעוצמה והיעילות לפי הצרכים בכל חדר ובכל חלל. לא מדובר במזגן שפועל שרירותית אלא מזגן שפועל בצורה פרטנית וספציפית. אם צריך לקרר רק חלק מהבניין או רק חדר אחד המנוע יכול להפעיל את המאייד הרלוונטי במקום להפעיל את כל המאיידים, ובכך מושג לא רק חיסכון בחשמל ובעלויות אלא זה גם אקולוגי וחסכוני מבחינת הקירור. לא מתבזבז זמן בגלל מיזוג לא יעיל ולא נחוץ בחדרים שאין בהם אף אחד וזה היתרון הכי גדול שלו. המיזוג מתבצע בדיוק כפי שצריך אותו ובמיקום הנכון, במידה הנכונה ובטמפרטורה שמכוונים אליה.

למה כדאי מזגן מולטי?

מזגן כזה מצוין למי שלא יכול להתקין כמה מזגנים עם מנועים בחוץ או למי שיש לו צרכים משתנים בכל חדר ולא חייב למזג את כל הדירה. ברור שהוא גם פתרון נוח למי שאין לו מקום למנועים על הגג או אפילו במרפסת הכביסה ולכן הוא טוב למיזוג דירות מודרניות שבהן לא חשבו על כך אלא הניחו שהבית יהיה חכם וכמה שיותר מינימלי במתקנים מכוערים ומגושמים של פעם. זה יכול להתאים לרבים גם מבחינת המחיר שיהיה חסכוני יותר בגלל הורדת עלויות המיזוג לאורך זמן וגם עמיד יותר בגלל בלאי מופחת. כשלא כל היחידות עובדות במלוא הכוח זה ללא ספק בריא יותר למערכת המכנית.

 

אנשים חיפשו גם: מזגן טורנדו