הפתרון להוספת יופי, אסתטיקה ותחושה נעימה לבית יכול להיות גם באמצעות הוספה של צמחים מרעננים ומיוחדים שיוצבו בחללים הפנימיים בבית. נוסף להצבת עציצי פרחים, צמחי תבלין ושאר צמחייה ייעודית לגידול בתוך הבית – ניתן להציב גם כמה עצים דקורטיביים שיקשטו את פינה ואזור בתוך הבית.

העץ הייעודי לגידול בתוך הבית, ובכל חלל סגור אחר, הוא עץ ננסי שעובר תהליך מלאכותי בכדי למנוע את קצב צמיחתו וגדילתו להיות עץ גדול וגבוה. עצים ננסיים הינם עצים העוברים מלאכת גיזום מקצועית של השורשים והענפים, כך שהם נשארי קטנים ומרשימים ונהדרים לגידול בתוך הבית.

 

כיצד אפשר לגדל עץ בתוך הבית?

קצב הצמיחה והשגשוג של עץ וכל צמחייה אחרת תלוי בכמות השמש, אוויר ותנאי האקלים השוררים בחוץ. לכן כאשר מחליטים לגדל עץ בונסאי לבית יש לקחת בחשבון כי תנאים אלו אינם יכולים להתקיים בחלל סגור, ולכן יש להעניק לעץ הננסי חשיפה מספקת לאור שמש באמצעות הצבתו בסמוך לחלון או כל מקור אור אחר.

בשונה מעצים סטנדרטיים, עץ ננסי לא גדל בצורה רגילה כיוון שהשורשים שלו גזומים ומונעים ממנו להתפתח באופן מלא. לכן כדאי לגדל בבית עצים ננסיים שאינם מנשירים בכמות גבוה ולא מותירים לכלוך רב.

 

למה כדאי לגדל עץ ננסי בבית?

המראה של עץ ננסי הוא מיוחד ומרשים, כיוון שכל המאפיינים שיש לעץ רגיל משתמרים גם בעץ ננסי כך שניתן לראות בעץ כזה את הגזע הרחב ולעיתים מפותל בצורה ייחודית, עלים קטנים וירוקים שנשמרים בכל השנה באותו הצבע ומכניסים לתוך הבית מראה שקט, מרגיע ונעים יותר.

 

היכן מומלץ להציב עץ ננסי?

כיום ניתן למצוא סוגים רבים ומגוונים של עצים ננסיים, שכל אחד מהם יכו להתאים להצבה במגוון חללים מרכזיים או נישתיים בבית כמו סלון, מטבח, חדרי שינה ואפילו חדרי שירותים.