הרטבת לילה היא דבר אשר גורם ללא מעט הורים לילדים לחוש לא בנוח וכן, ללא מעט ילדים להרגיש לא בנוח עם עצמם. בעוד שבגיל צעיר ילדים אינם מייחסים חשיבות להרטבת לילה וכן, הורים נוטים להתעלם מכך, הרי שככל שהילד מתבגר, הרטבת הלילה כבר מהווה עניין דומיננטי העומד על הפרק ולהורים קשה להתעלם ממנו. גם ילדים בוגרים יותר לרוב יחושו בושה בלילות שבהם הם מרטיבים ולא ידעו כיצד להתמודד עם הדבר. חשוב מאוד לדעת שיש להתייחס בסבלנות להרטבת לילה ובעיקר, לא לבייש את הילד או לגרום לו לחוש לא מוצלח ולגשת לטיפול אצל ד"ר טל שגיא.

מתי כדאי לטפל בהרטבת לילה

על פי ד"ר קובי שגיא עד גיל 5 אם הרטבת לילה איננה מפריעה לילד, הרי שאין צורך לטפל בה ויש להתייחס בסלחנות ובהבנה כלפי הילד כאשר הוא מרטיב. החל מגיל 5, אין ספק שחשוב מאוד לשים דגש על הרטבת לילה ובייחוד כאשר מדובר על דבר המתרחש בכל לילה ולילה וגורם לילד לחוש לא בנוח, להתבייש וכן, לפגוע בביטחון העצמי ובדימוי העצמי שלו. כמו כן, כאשר מדובר על ילד מעל גיל 5 כגון: ילד בגיל 8, גם אם הוא מפספס רק כמה לילות ולא בכל לילה, יש לגשת לטיפול וכאשר מדובר על ילד בגיל 12, גם אם הוא מפספס רק לילה אחד בשבוע, יש לגשת אתו לטיפול.

כיצד מטפלים בהרטבת לילה?

אז איך בעצם מטפלים בהרטבת לילה? ובכן, בשלב הראשון, חשוב מאוד לפנות לצורך אל ד"ר קובי שגיא בירור מקיף אודות בעיית ההרטבה של הילד ולשלול גורמים פיזיולוגיים או פסיכולוגיים שיכולים לגרום להרטבה. לאחר ששוללים את הגורמים הרלוונטיים, יש צורך לחפש את השיטה היעילה ביותר עבור מיגור הרטבת הלילה.