חוש הריח של בני האדם מצוי באף, שתפקידו לקלוט ריחות ולהגן על הגוף מפני אכילה של מזונות מקולקלים א רעילים. למרות שחוש הטעם הינו חוש העומד בפני עצמו ואחראי על הטעם שאנו מרגישים, חוש הריח הוא המשפיע העיקרי על הטעם שמרגישים בפה כשאוכלים או שותים משהו.

האף מורכב מסחוסים ועצמות רבות, כאשר מחיצת האף היא היוצרת הפרדה בין חללי האף ומחלקת אותו לשני חלקים שווים. בדרך הזו האוויר הנכנס דרך האף עובר בצורה טובה יותר, כאשר מבנה האף והמחיצה המצויה בו מווסתת את רמת האוויר הנכנס וקונכיות האף מסננות את האוויר. 

> קראו כאן על ניתוח להצרת האף

סטייה של מחיצת האף

למרות שמחיצת האף נמצאת בחלק הפנימי של האף, והיא זו הנמצאת בין הנחיריים למעשה, עלולים להתרחש מקרים של סטייה ועקמומיות במחיצה כתוצאה מתאונה או חבלה. ספורטאים הסובלים מאף שבור במהלך הקריירה שלהם חשופים יותר לבעיה כזו, כיוון שהמכה שקיבלו באף יכולה להוביל לפגיעה פנימית במחיצת האף וכך לסטייה ופגיעה בתפקוד.

סטייה של אחת ממחיצות האף יכולה לגרום לדלקת של הסינוסים ובאופן כללי בעיות בנשימה. כאשר הסטייה נוצרת מחבלה משמעותית, המראה החיצוני של האף נפגע וכך גם המראה האסתטי של כל הפנים. 

תיקון מחיצת אף באמצעות ניתוח אף

ניתן לתקן את הסטייה שנוצרה במחיצת האף באמצעות ניתוח אף קוסמטי, קבלו מידע באתר. ניתוח כזה מבוצע על ידי מנתח פלסטי מומחה בתחום, שיידע כיצד לתקן את הסטייה במחיצה נוסף על תיקון המראה האסתטי של האף. המנתח יבנה תוכנית טיפול המותאמת אישית למצבו ורצונותיו של כל מטופל, כיוון שהניתוח משפיע באופן משמעותי על המראה החיצוני של הפנים. כדי לבחור מנתח מקצועי, מומלץ להתרשם מחוות דעת של מטופלים אחרים שביצעו את ניתוח האף לתיקון המחיצה.