עם הזמן, אנחנו נוהגים להזמין יותר ויותר מוצרים דרך האינטרנט. אנחנו מוותרים על הצורך לגשת לחנות פיזית ולבצע שם את הרכישה ומעדיפים לעשות אותה מול אתר אינטרנט בבית או בכל מקום אחר בו אנחנו נמצאים.

בעבר וגם היום, ישנם לא מעט אנשים שחוששים מהזמנות באינטרנט, מאחר והם לא בטוחים עד כמה האתר אמין והאם באמת מה שהם משלמים עבורו, יקבלו כפי שהובטח להם. לכן יש מי שנמנע מכך או מתלבט רבות לפני שהוא מבצע את ההזמנה.

לכן חשוב מאוד לבדוק שההזמנה אכן מתבצעת באופן בטוח, כך המידע שאנחנו מקלידים באתר לא יודלף לשום מקום, ההזמנה תתבצע כפי שאנחנו מצפים ונקבל את מה שהזמנו על פי התנאים והמועד שהובטח לנו.

לפני שנסביר מה בדיוק אנחנו צריכים לבדוק, חשוב להבהיר כאן, הבחירה שלנו לבצע הזמנה כזו או אחרת, צריכה להיות כמובן משתלמת מבחינה כלכלית או מבחינות אחרות. אין טעם לעשות הזמנה באינטרנט, אם זה לא משתלם לנו.

איך נדע שאכן ההזמנה בטוחה?

ראשית, בין אם מדובר על הזמנת אנטי וירוס או כל מוצר אחר חשוב לבדוק מי עומד מאחורי האתר. האם מדובר בעסק מוכר, רציני, עסק שאנחנו יכולים לזהות מי הבעלים שלו, מי האחראי עליו, יש לנו למי לפנות במקרה ומשהו משתבש.

שנית, אנחנו צריכים לבחון את האתר, עד כמה הוא באמת בטוח, עד כמה הוא אמין ומסודר. למשל, אם אנחנו מקלידים את פרטי האשראי, חשוב לוודא שאכן יש בו את כל המאפיינים שמאפשרים לשמור על הפרטים שלנו.

שלישית, אנחנו צריכים לוודא שניתן לפנות בכל עת לשירות לקוחות, לברר פרטים ולוודא מה קורה עם ההזמנה שלנו. חשוב שיהיה לנו למי לפנות וכיצד ליצור קשר עם העסק.