לא מעט אנשים מתמודדים בחייהם האישיים עם מגוון משברים ואתגרים. רבים מהם מוצאים את עצמם חסרי כלים להתמודדות, מגיעים למצב של חרדות, חיים ללא משמעות אמיתית, דיכאון ועוד. ישנם אנשים שפשוט לא מוצאים את עצמם בחיים שלהם וישנם כאלה שמרגישים שהם לא חיים כפי שהיו רוצים לחיות. כיום ניתן למצוא מגוון טיפולים שונים שיכולים לסייע לכל אדם, כאשר אחד מהטיפולים הידועים כיעילים מאוד הוא טיפול על ידי מאמנת אישית בשיטת NLP. לא מדובר על טיפול שמתאים לכולם ועל כן, חשוב שתבינו באיזה סוג טיפול מדובר על מנת לדעת האם הוא מתאים לכם או לא.

מהו אימון אישי NLP?

אימון אישי בשיטת NLP היא מערכת של מיומנויות וטכניקות שהתפתחה בארצות הברית בשנות ה70 של המאה העשרים כאמצעי לצורך שיפור מצוינות אישית של אדם בכל התחומים. בין אם מדובר על אימון לקריירה, בין אם מדובר על שיפור תקשורת בין אישית ובין אם מדובר על מגוון מטרות אחרות, הרי ששיטת הטיפול המדוברת יכולה להיות יעילה מאוד. בתהליך האימון בשיטה זאת, האדם מצמצם את הפער בין המצוי לרצוי בחיים שלו ובעצמו ומגדיר לעצמו את העתיד המיטבי שלו. מדובר על תהליך שברובו קוגניטיבי המתבסס על הכרת המודע בהנחיית מאמנת השיטה שמכירה את העבודה הרלוונטית לצורך עבודה ישירה עם התת מודע.

כיצד יסייע לכם אימון NLP?

אם כבר הייתם בכמה אימונים שלא עזרו לכם, כדאי לכם מאוד לנסות אימון אישי עם מאמנת מיומנת ומקצועית בתחום זה. לא פעם במהלך אימון בשיטה זאת מתגלה תקיעות רגשית אצל האדם והוא איננו מצליח להתגבר אליהם רק באמצעות תהליכים קוגניטיביים. במקרה הזה המאמנת תעניק לו את האפשרות להשתחרר מההרגלים הקבועים לשלו בתהליך אימוני שכולל כלים ומיומנות של שיטת NLP והאדם יקבל את הכלים הרלוונטיים לצורך שליטה מהירה בתת מודע לצורך עריכת שינויים בהרגלים.

אימון NLP

לעיתים במהלך אימון אישי באמצעות שיטת NLP מתגלה ע"י מאמנת NLP תקיעות רגשית אצל המתאמן שאינו מצליח להתגבר עליה רק באמצעות תהליכים קוגניטיביים, כך שאם ישנם הרגלים שהאדם אינו מצליח להשתחרר מהם במהלך התהליך האימוני, הכלים והמיומנות של שיטת NLP מאפשרים לו לקבל כלים לשליטה מהירה בתת מודע ולערוך שינויים בהרגלים.