רוב החברות זקוקות אחת לכמה חודשים לחדש את מלאי ההמחאות / צ'קים. השימוש בהן הוא רב במיוחד אם משלמים לספקים עבור סחורות בכמה תשלומים וכך יש צורך מתמיד בכמות גדולה של המחאות לשימוש שוטף.

ברוב החברות כבר לא כותבים את ערך ההמחאה בכתב יד הן כדי למנוע טעויות אנוש בכתיבה והן כדי למנוע זיופים. תוכנת הנהלת החשבונות מתממשקת לאופציית הדפסת ההמחאות וכך עם מתן ההוראה של התוכנה, מודפס מלוא המידע על כל ההמחאות, סכום במילים ובספרות ותאריך.

הזמנה מרוכזת של המחאות 

נוחות ומקצועיות הם שני פרמטרים חשובים בעת הזמנת המחאות. לכן כדאי לרכז את כל ההזמנה אצל גורם מקצועי אשר מבצע את כל שלבי התיאום, ההפקה והדפוס וכך מקבלים עבודה מקצועית ומושלמת.

מנהלי הכספים מעבירים הזמנה מרוכזת בהתאם לכמות ההמחאות שהם מעוניינים לדוגמה 5,000 המחאות ומעבירים את התשלום. הספק מאשר את קבלת ההזמנה ומרגע זה הוא זה שמבצע את כל ההתנהלות.

> קבלו מידע על הדפסת צ'קים מחיר והזמנה

התנהלות מול סניף הבנק 

הספק נמצא בקשר ישיר עם סניף הבנק ומתאם מול הפקיד האחראי לכך את מספרי ההמחאות שיופיעו בפס המגנטי. לאחר קבלת האישור, מתבצעת הוראה להדפיס את ההמחאות על פי דוגמה קודמת, או על פי ההנחיות של הלקוח.

על פי פרטי הבנק, מספר הסניף, פרטי חשבון הבנק, שם העסק והפרטים המזהים שלו, רקע מים בשילוב הלוגו שלו בנייר ייחודי בעל הגנה מפני קרני UV וכך המידע שיודפס על ההמחאה לא יימחק. 

בדרך זו אפשר להזמין כל כמות רצויה על פי תקן 501 בצבעים ביטחוניים וזאת למניעת זיוף. בית הדפוס מכין את כל הכמות שהוזמנה ומעביר אותה תוך פרק זמן קצר למשרדו של הלקוח.