פרובנס הוא חבל ארץ בצרפת שמכיל מגוון דברים טובים. במקום זה מייצרים יין טוב, בעיירות הקטנות גרים בשלווה אנשים אדיבים, במרחב הכפרי תמצאו מסעדות מעולות, יין משובח והמון אלגנטיות ואיכות חיים.

מטבח בסגנון פרובנס מעניק תחושה כפרית, ביתית ואסתטית, בעוד שהסגנון משלב בין כפריות לקדמה. בישראל רבים מחפשים לייצר את הסגנון הזה במטבח – מה שמוביל לייצור מטבחי כפריים כמו בצרפת, שכבר הפכו לטרנד לוהט בתחום העיצוב.

אבל מה זה בכלל מטבחי פרובנס?

מטבחים המעוצבים בסגנון זה קיבלו שם כללי שנועד לתת תחושה של מקום אחר, של ארץ אחרת אלגנטית ונעימה ומטרתם לספק את התחושה הזאת כשאנו מבשלים, מארחים ומגישים ארוחות במרחב הנעים הזה.

מטבחים כאלה שואבים השראה מחבל הארץ האמור, כאשר ההשפעות בעיצוב מתמקדות בכפר, באורבניזם של הערים המרכזיות בפרובנס, בייחודיות ובסגנון של ערי נמל הנמצאות בסמוך ובשימוש בחומרים שנחשבים בעלי אופי כפרי.

מה מאפיין את המטבח הכפרי הזה?

מטבח כפרי בסגנון פרובנס מאופיין במאפיינים קבועים כמו שימוש בחומרים טבעיים כגון חומרי עץ גושני ומלא. מטבח פרובנס מלא במדפים, ארוניות כפריות וחללי אחסון מעוצבים ובולטים לעין. הסגנון מקנה מקום אירוח רחב ושיתוף הסועדים בהכנת הארוחה תוך שימוש בכלים נאים שכיף לעבוד איתם. בין היתר הצבעים יהיה חמימים או בגוונים רכים של שמנת, לבן, טורקיז, צהבהב וכולי.

עוד מעצבים את המרחב בווילונות עדינים או צבעוניים, במפות צבעוניות כמו מפות משובצות לפינת האוכל ואת המטבח מאירים בתאורה בהירה אבל גם כזאת שמקנה אווירה אינטימית ומשפחתית. כדי למצוא תמונות של מטבחי פרובנס חשוב לחפש אתרים לחידוש מטבחים ועיצוב שיספקו השראה דרך תמונות ומאמרים.