תהילים הינו ספר שמחבר באופן מיוחד בין האדם הקורא בו לבין הקב"ה. הוא נכתב על ידי דוד המלך ומבטא את אהבתו הגדולה לבורא. דוד המלך היה בעל אמונה גדולה ואהבה גדולה לקב"ה וכל הספר מלא בשירי אהבה והודיה אליו. לספר תהילים סגולות רבות וביכולתו לעזור לכל אדם בכל צרה או קושי בה הוא נמצא. כל שעליכם לעשות הוא למצוא זמן ביום על מנת לקרוא מספר פרקים בכוונה גדולה ומובטח לכם שתינצלו מכם צרה.

 

הסגולות של ספר תהילים

החיים שלנו לרוב אינם פשוטים ומורכבים מעליות וירידות, קשיים וחששות. פעמים רבות אנו מחפשים אחר הפתרון שייתן לנו שקט נפשי וכוח על מנת להתמודד עם הקושי. ספר תהילים הינו בדיוק הפתרון עבור קשיים אלו. הקריאה בספר תהילים מחזקת את האמונה ואת ההבנה כי כל דבר המגיע אלינו בעולה הזה מקורו מהקב"ה ולכן הכול קורה באופן המדויק ביותר עבורנו. בנוסף, קריאה איטית של הספר מגלה לנו את כל הקשיים איתם התמודד דוד המלך ועוזרת לנו להבין כי כמו שהקב"ה היה איתו ברגעים הקשים ביותר כך הוא גם מלווה אותנו ולכן אין לנו סיבה לחשוב. כמו כן לאחר קריאת פרקי תהילים באפשרותנו לבקש מהבורא כל דבר לו אנו זקוקים כמו בקשה על רפואה עבורנו או עבור קרובינו, זיווג, פרי בטן ועוד.

 

קריאת פרקי תהילים

קריאת פרקי תהילים אינה נועדה רק עבור האדם הדתי וניתן לראות כי כל אדם, ללא קשר לאמונתו מוצא בקריאה נחמה ומרגוע. הקריאה מביאה שקט נפשי ועוזרת לשכוח לרגע מטרדות העולם הזה ולהתחבר לעולם רוחני גבוה יותר. היא מאפשרת לבקש בקשות, לקבל הגנה מפני מזיקים וקרבה לבורא עולם אליה כולנו כל כך זקוקים בעיקר בימים אלו.

 

לקריאה נוספת הכנסו עכשיו – הרב כמוס עגיב.