עובש בקירות חדר האמבטיה מהווה את אחד הדברים הבלתי נעימים שיכולים להיות. העובש פוגע לחלוטין באסתטיקה של חדר האמבטיה ובעיצוב שלה, אך יחד עם זאת, חשוב מאוד להבין שהוא מהווה מפגע תברואתי של ממש בייחוד עבור אנשים שסובלים מבעיות נשימה או אסטמה. לכן, מיד כאשר מופיע עובש במקלחת, חשוב מאוד לטפל בו בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות על מנת שהוא יעלם.

איך נוצר העובש במקלחת?

העובש במקלחת נוצר כתוצאה מתנאי לחות ורטיבות כגון: חדירה של מים בשל סדקים בקירות החיצוניים, סדקים בגג או בעיית איטום. הוא נוטה בעיקר להופיע בחדרי אמבטיה שכן בחדרים הללו שוררת לחות גבוהה ורמת האוורור בהם נמוכה. העובש מתפזר באוויר ולא בריא כלל לנשום אותו. מעבר לכך הוא יכול ליצור גם בעיות בעור. סיבות נוספות להיווצרות עובש בקירות יכולות להיות: מים עומדים, רטיבות בקירות, בעיות איטום ועוד.

כיצד מנקים עובש במקלחת?

עובש במקלחת לרוב מתפתח על הקירות או בין אריחי הקרמיקה. במידה ומדובר על כובש קל בלבד, ניתן להסיר אותו על ידי שימוש בסקוץ' ואקונומיקה או על ידי שימוש בכל חומר ניקוי דומה. אולם, אם הסקוץ' לא עוזר, אפשר להשתמש בסכין או במלטשת. יתכן מאוד שפעולה זאת עלולה להסיר לכם גם את הרובה ולאחר מכן תדרשו להוסיף רובה חדשה בין החריצים. כיום ניתן למצוא חומרים מיוחדים שמטרתם היא להסיר עובש. לאחר שמסירים את העובש מומלץ לצבוע את הקיר וזאת בשל העובדה שהעובש משאיר בקיר חותם ופוגע בצבע המקורי שלו.

אם אינכם יודעים או מצליחים להיפטר מהעובש באופן עצמאי, תוכלו לבחור באנשי מקצוע שיודעים כיצד לבצע את העבודה בצורה היסודית, המקצועית והטובה ביותר שיכולה להיות.

 

המידע באדיבות חברת מור שיקום נזקים