לא כל אחד יכול לקבל משכנתא הפוכה. משכנתא זו היא הנוחה ביותר שאפשר למצוא כהלוואה גדולה. קניית בית על ידי משכנתא הפוכה, תתאפשר לאנשים שיש בבעלותם נכס או לבני 60 פלוס שמעוניינים למשכן את נכסיהם לכך.

משכנתא הפוכה 

רוצים לקבל משכנתא הפוכה? תצטרכו להחזיק בנכס בבעלותכם ובלבד שהנכס אינו משועבד לבנק או שאתם עדיין משלמים עליו. אפשרות זו היא הטובה ביותר למי שרוצה לקנות דירה בלי להוציא את המזומנים שלו לצורך זה, קבלו מידע נוסף באתר פרץ פיננסים.

אפשרויות המשכנתא שלכם 

יש מגוון רחב של אפשרויות משכנתא, והן יכולות להשתנות בהתאם לגודל ההלוואה, משך הזמן שייקח להחזיר אותה, סוג הריבית והאם הן חלק של תוכנית מיוחדת. כדאי ללמוד על הסיכונים של כל סוג משכנתא לפני קבלת החלטה.

תנאי הלוואה 

תנאי ההלוואה או המשכנתא במקרה זה, הם בדרך כלל ל- 30 או 15 שנים, אך קיימות גם אפשרויות אחרות. להלוואות לטווח קצר, יש בדרך כלל תשלומים חודשיים גבוהים יותר עם ריביות נמוכות יותר ועלויות כוללות נמוכות יותר. 

להלוואות לטווח ארוך יותר, יש בדרך כלל תשלומים חודשיים נמוכים עם ריביות גבוהות ועלויות כוללות גבוהות ממקרים אחרים.

סוגי ריביות 

באופן כללי, אתם יכולים לקבל ריבית קבועה או מתכווננת. ריביות קבועות, מציעות סיכון נמוך יותר מכיוון שהן אינן משתנות לאורך חיי ההלוואה, כך שהתשלומים החודשיים שלכם יישארו זהים. 

ריביות מתכווננות, עשויות להיות נמוכות יותר מלכתחילה, אבל הן נחשבות להרבה יותר מסוכנות מכיוון שלאחר תקופה קצובה, הריבית יכולה לעלות או לרדת בהתאם לשוק.

רוב המשכנתאות, נחשבות להלוואות קונבנציונליות. אבל אם אתם רוכשים דירה בפעם הראשונה, אתם עשויים להיות זכאים למשכנתא מיוחדת כמובן בהתחשב בתנאי הזכאות, קבלו מידע באתר https://www.financim.co.il.