אופני כביש הם אופניים שנועדו לקחת אתכם הכי רחוק ומהר ככל שרגליכם מסוגלות להסתדר איתם. אופני הכביש מקבלים את שמם מהשטח בו הם מתוכננים לשימוש – הכביש. אז מה כל כך מיוחד באופני כביש?

אופני כביש מה מיוחד בהם? |

במבט ראשון, אופני הכביש בקוברה בורדו לא השתנו רבות במהלך השנים. בהשוואה לאופני הרים מורכבים במלוא ההליכה, מדובר באופניים מסורתיים עם צללית כמעט זהה לזו שדהרו לפני 50 שנה.

כמובן, אין שום דבר מסורתי במסגרות של חיבורי הפחמן וטרנזינים אלקטרוניים עם 24 הילוכים שאנחנו רואים כעת במכונות אופניים מתקדמות. אופניים מודרניים מהירים יותר, נוחים יותר ומתוחכמים טכנולוגית מאי פעם.

מהו הדבר החשוב ביותר באופני כביש? |

בעוד שהטכנולוגיה השתפרה, הדבר החשוב ביותר הוא עדיין איך האופניים מציבים אותכם על הכביש. אם תגיעו לזה כבר בהתחלה, כל השאר יהיה פשוט יותר.

שלד האופניים – למה זה כל כך חשוב? |

המסגרת היא הלב של כל אופניים, ומסגרות אופני כביש הם בדרך כלל אלומיניום או פחמן, עם פלדה וטיטניום וכן מחומכרים יציבים וחזקים אחרים.

מסגרות כביש מסורתיות משתמשות בצינור עליון ועמדת מושב קצרה יותר, אך כיום גיאומטריה קומפקטית נפוצה ביותר, עם צינור עליון משופע ליצירת מסגרת קטנה וקלילה יותר וגם לשיפור גובה העמידה.

גודל וצורה באופני הכביש – איך לבחור? | 

חשוב מאוד שתרכשו את הגודל והצורה המתאימים לכם ואת סוג הרכיבה שאיתה תשתמשו רוב הזמן, מוזמנים להיעזר בלינק.

המזלגות באופניים יקרים יותר מיוצרים בדרך כלל מפחמן, בעוד שדגמים זולים יותר עשויים להשתמש בשילוב של פחמן ואלומיניום, אלומיניום בלבד או פלדה. כמובן שיש סוגים נוספים של סוגי גוף האופניים אך אלו – הם העיקריים שבהם.