אותו זוג מוטות עץ מהודרים באמצעותם מגוללים את ספר התורה במהלך הקריאה הם עצי חיים מכסף. ספרי תורה איננו רשאים לגלול ביד כמו שאנחנו גוללים לעתים מגילות וספרי קודש. עצי החיים מתווספים לכל ספר תורה מתוך מטרה לאפשר שימוש נוח וכשר תוך הגנה מקסימלית על הקלף העדין והכתב.

עצי חיים עשויים לרוב עץ מלא (ידיות עץ מלא) בשילוב של עיטורים עשויים כסף טהור. הדגמים המהודרים מעניקים לספר התורה מראה מפואר ומכובד. כאשר משלבים נכון בין חומרי גלם מובחרים לבין עבודת חריטה אומנותית נוצר שילוב מיוחד של קדושה ואומנות.

 

מה חשוב לבדוק כשרוכשים עצי חיים?

ההשקעה שלכם ברכישת תשמישי קדושה היא השקעה לטווח ארוך. שימו דגש על בחירה בחומרי גלם איכותיים ותצליחו ליהנות מהפריטים גם בעוד 10 שנים. דגש נוסף נשים על תחזוקה נכונה שכוללת ניקוי שוטף. הקפידו להסיר אבק ולכלוך עם מטלית רכב אחת לשבוע. במידה והכסף מתחיל להראות סימנים של השחרה, נטפל בבעיה באמצעות תכשירי ניקוי מתאימים. פריטי כסף טהור שהשחירו אפשר להבריק מחדש בקלות. 

אל תשכחו שעצי החיים נדרשים להיות מסוגלים לשאת את המשקל של ספר התורה במלואו. כאשר מגביהים את הספר נהוג להשתמש בעצי החיים להרמה. על מנת להבטיח את העמידות נמליץ על דגמים שעשויים מעץ מלא חזק.

ניתן למצוא היום מבחר גדול של עצי חיים, הקפידו לוודא שהדגם שבחרתם אכן תואם את ספר התורה. מידה קטנה או גדולה מדי עלולה לפגוע בקלף העדין. כאשר השילוב בין העץ הטבעי לבין הכסף הטהור נכון, התוצאה הסופית תהיה פריט מהודר שהולם את ספר התורה שלכם. אם זה עתה רכשתם ספר תורה חדש בעבור בית הכנסת – יש לכם הזדמנות להאדיר ולפאר את הספר ואת המאורע עם עצי חיים מרשימים ומעוצבים.

 

הכנסו עכשיו לחנות יודאיקה שלנו לרכישה.