לכידת נחשים היא פעולה נדרשת כאשר אלה מתקרבים לסביבות מגורים ומסכנים את אזרחי המדינה וחיות הבית שלהם. מפגש עם נחש עלול להיות מפחיד טראומטי וגם להסתיים בהכשה ובאשפוז, ולכן יש להכיר את דרכי ההתמודדות עם מצב כזה. מומלץ להכיר בשלב ראשון סוגי נחשים, ואז תדעו להבחין בין נחש ארסי ללא-ארסי. ידע כזה יסייע למנוע חרדות חסרות ביסוס עובדתי ממצב של הכשה במקרים בהם הנחש אינו ארסי.

הזמנת לוכד מוסמך

במקרה שאתם מאתרים נחש בגינה הסמוכה או בחצר הפרטית, מומלץ קודם כל לשמור על כללי הזהירות ולהתרחק ממנו לפחות שני מטר. לאחר מכן רצוי להזמין לוכד נחשים כדי שיטפל בבעיה וגם יסרוק את הסביבה ויגלה נחשים נוספים, אם יימצאו בקרבת מקום. נחשים אוהבים להסתתר ולכן סילוק חפצים מיותרים וכיסוח הדשא יקטינו את הסיכויים הימצאותם בחצר או בגינה, כמו גם כיסוח דשא גבוה. אם כל אלה לא הספיקו, עליכם להזמין לוכד נחשים מוסמך ולתת לו לעשות את העבודה. לפי חוק, עליו להחזיר לשמורות את הנחשים שנלכדו.

מחירי לכידת נחשים

אז כמה עולה לכידת נחשים? לוכד נחשים מגיע במהירות האפשר למקום אליו הוזמן ומתחיל במלאכה מיד. לכן חשוב שהוא יהיה זמין וזמן ההגעה יהיה קצר ככל האפשר. רצוי לסכם על המחיר מראש כד למנוע מבוכה ותקלות, הוא אמור לנוע בין 500 ל-800 ש"ח ללכידת נחש/ ביקור מקצועי. לוכד נחשים מוסמך מחזיק בתעודה מטעם רשות הטבע והגנים ועליו להציג אותה בפניכם והוא גם יידע להדריך אתכם כיצד להגיב במקרה של היתקלות נוספת בנחשים. תכונות חשובות של לוכד נחשים הן אדיבות ורהיטות, מאחר שהוא מדריך בני אדם כיצד להגיב במצבי לחץ פתאומיים.

המידע באדיבות אתר https://snaker.co.il/