"לוכד נחשים" הוא שמו של כלי שיכול לתפוס נחשים. זהו כלי שיכול לשמש אנשים החוששים מנחשים ומבעלי חיים מסוכנים אחרים. הכלי עשוי כך שהאדם האוחז בו יוכל לתפוס נחשים.

ניתן להשתמש בו בבטחה מכיוון שאין כימיקלים מזיקים ואין קצוות חדים. נחשים יכולים לנשוך אנשים שנושאים כלי כזה, אבל למזלנו, אנחנו לא ננשכים על ידי היצורים האלה.

כלי של לוכד נחשים מורכב מכמה חלקים: ידית שיכולה לשמש כאחיזת אגודל או אצבע. קפיץ סליל, לרוב עשוי מפלסטיק עם גומייה/גומייה מסביב על מנת לאפשר למשתמש להחזיק אותו במקום.

תפס קפיץ שדומה לקצה חוט דיג ופשוט יצמד את הנחש למקומו ברגע שהוא נתפס.

נחשים וזוחלים אחרים נמצאו כמעט בכל חלקי העולם. הם חשובים מאוד בטבע, במיוחד במערכות אקולוגיות רבות – הם שולטים בזמינות המזון, מווסתים את גידול האוכלוסייה והרבייה, מונעים טריפה של בעלי חיים אחרים וכן הלאה.

מה חשוב לדעת על נחשים?

בטבע, נחשים נמצאים בכל מיני סביבות. הם נמצאים במדבריות, אדמות עשב, יערות ואפילו אזורים עירוניים. בטבע הם טורפים וציידים אבל כשהם מוצאים את דרכם לחיינו הם עלולים להיות מסוכנים.

מסתירים את ראשם מתחת למפלים, בטבע הם צדים חרקים, מכרסמים וזוחלים.

נחשים היא בעיה נפוצה איתה מתמודדים אנשים רבים. לכידת נחשים היא משימה קשה מאוד. זה מצריך שימוש בציוד מיוחד שיכול ללכוד ולהחזיק את הנחש במקום, תוך שהוא מאפשר לו לנוע בחופשיות.

לנחש מאפיינים רבים – הוא ארוך, דק ומהיר. זה יכול להכות במהירות וחלילה להרוג בן אדם תוך שניות.

לסיכום:

גם בהרצליה ניתן לראות שיש ביקוש גדול ללוכדי נחשים. לוכד נחשים בהרצליה לא הורג אותם, אלא רק לוכדים אותם ולוקחים אותם למקום בטוח עבור נחשים, ללא בני אדם בסביבה.