החזר מס למי שהפסיק לעבוד

החזר מס לפי שהפסיק לעבוד

כל אדם שעובד אמור לשלם מס הכנסה, בצורה כזו או אחרת, בין אם הוא שכיר ובין אם הוא עצמאי. השאלה היא, קורה אם עובד מפסיק לעבוד מסיבה מסוימת ושילם מס הכנסה, כלומר שילם מקדמות מסוימות? או לחילופין, אם הוא עבד בעבודה מסוימת, הפסיק לעבוד ובתקופה בה הוא עבד, שילם מס יותר גבוה ממה שהוא היה אמור לשלם. 

אלו מצבים מוכרים שיכולים לקרות מסיבות שונות. למשל, עובד עצמאי שמחליט להפסיק לעבוד עוד לפני סיום שנת המס, או שכיר שנהנה מנקודות זכות מסוימות אך בתשלום המס לא התחשבו בהן ולכן הוא שילם מס מלא, בלי שקיבל הפחתה בתשלום. 

בשני המקרים, מגיע לעובד החזרי מס. מדובר על החזרים שמס הכנסה מבצעת בסוף שנת המס, בהתאם לדוח שנתי שהעובד מגיש עם בקשה עם החזרים. ברגע שהוא מציג הוכחות שאכן מגיעים לו החזרים, ורשויות המס בוחנים ומאשרים זאת, אז הוא יקבל את הסכומים בחזרה. 

חשוב לציין, מדובר במהלך חוקי לגמרי, רשויות המס מכירות בכך ואין שום סיבה לא לבצע את הפעולה שתאפשר לקבל בחזרה החזרים בגובה כזה או אחר. 

מדוע חשוב להגיש בקשת החזר אם מפסיקים לעבוד

בקשת החזר מס יכולה להגיע לסכומים של אלפי שקלים. ישנם לא מעט אנשים, עובדים או כאלה שפרשו מעבודתם, שאינם מודעים לכך בהכרח. הם לא יודעים שאלו הסכומים שמגיעים להם. מדובר על סכומים שהם שילמו ולא היו אמורים לשלם. קראו על החזר מס למי שהפסיק לעבוד וגלו כמה כסף מגיע לכם חזרה.

למשל, עובד שעבד כשכיר במשך תקופה ארוכה במקום עבודה ולא זוכה על נקודות זיכוי מסוימות, אשר היו יכולות לחסוך ממנו תשלומי מס גבוהים, זכאי להגיש בקשה להחזר מס ולקבל את הסכום בחזרה, בסוף שנת המס.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

אחסון בגדים – מה צריך לדעת?

חג הפסח כבר מגיע, ויש לא מעט משימות שצריך לבצע. בין הגאלת הכלים, סידור הבית, רכישת ריהוט חדש ושאר משימות: ישנו סידור הארון המוכר שמבצעים

קרא עוד »
רייבאן במחיר ללא תחרות

רייבאן במחיר ללא תחרות

משקפי שמש של היום הם ממש לא כמו משקפי השמש שהיו בעבר. אם אנחנו אומרים משקפי שמש, אנחנו ממש לא מתכוונים רק למשקפיים אשר בהם

קרא עוד »