למצבר הרכב יש חשיבות רבה בתפעולו. מצבר הרכב הוא אחד מהגורמים היותר משמעותיים המניעים את הרכב, כך שיש לבחור את המצבר הטוב ביותר. מה עושים כאשר המצבר מתחיל להראות סימנים לסיום דרכו? נבדוק.

> בדקו מצברים בנס ציונה בלינק https://bestmazber.co.il/car-batteries-in-nes-ziona

המצבר מראה סימני חולשה? זה מה שצריך לעשות

בואו נסתכל איך התיבה הקטנה והחזקה הזו, הנקראת מצבר – עובדת: תגובה כימית מכניסה את המכונית שלכם לפעולה: המצבר שלכם ממיר את האנרגיה הכימית לאנרגיה החשמלית הנחוצה להנעת המכונית שלכם, ומספקת לו את המתח לצורך הנעה.

שמרו על זרם חשמלי יציב

לא רק שהמצבר שלכם מספק את האנרגיה הנדרשת כדי להפעיל את המכונית שלכם, הוא גם מייצב את המתח (זה המונח של אספקת האנרגיה), כדי לשמור על המנוע שלכם פועל כראוי.

סוללת הרכב עשויה להיות קטנה, אך הכוח שהיא מספקת הוא עצום. כדי לבדוק את הסוללה שלכם מידי פעם על ידי מכונאי או חשמלאי שמבין בזה ואם אתם לא, כדאי שבאמת תשמרו את זה למי שכן מבין בכל מה שקשור למצבר הרכב.

תסמינים ונהלי מצבר הרכב

האם ישנם סימני אזהרה שעשויים להצביע על סוף חיי המצבר שלכם? ובכן, ישנן אינדיקציות ותסמינים שונים שהמצבר שלכם עשוי להזדקק להחלפה או לתיקון, ראו בכתובת זו דוגמאות.

הארכובה של המנוע האיטי

כשאתם מנסים להניע את הרכב שלכם, סיבוב המנוע איטי ונדרש זמן רב מהרגיל להפעילו. אתם יכולים לתאר זאת בצורה הטובה ביותר כצליל הרעש המתחיל כמעין תקתוק מסוים.

בדקו את נורת המנוע

נורת המנוע של סימון כוח המצבר, מופיעה לעתים כאשר כוח הסוללה שלכם חלשה. נורות חיווי מערכת מוזרות – כמו בדיקת מנוע ותאורת נוזל קירור נמוכה – יכולות להוות סימן לכך שיש בעיה במצבר שלכם. (ניתן להבין מכך שאתם צריכים עוד נוזל קירור).

רמת נוזל סוללה נמוכה

בדרך כלל יש בסוללות רכב חלק מהארז השקוף, כך שתוכלו תמיד לפקוח עין על רמת הנוזל של הסוללה. אתם יכולים לבדוק את זה גם על ידי הסרת הכובעים האדומים והשחורים מהמצבר.