תינוקות רבים עוברים טראומה בתהליך הלידה לאור המעבר מהשהייה החמימה ברחם שהגן עליהם לאוויר העולם.

עיטוף תינוק עם חיתול בד 

המטרה של עיטוף תינוק עם חיתול בד היא ליצור לו שינוי נינוח ומרגיע בין החיים הנעימים בתוך הרחם כאשר שמע לאורך כל הדרך את דפיקות הלב של אימו וחש שם מאד בנוח. עיטוף תינוק עם חיתול בד מחזיר אותו לתנוחה העוברית שבה הוא נמצא במנח של כפיפה פיזיולוגית. ניתן למצוא חיתולי בד וכן אביזרים לתינוקות באתר בינה ובינו.

החשיבה היא ליצור התנגדות לכוח המשיכה כדי שהתינוק לא ינוע לאחור אלא הכיוון שלו יהיה פנימה. כאשר מגבילים לו במעט את האפשרות להניע את ידיו הוא מקובע בתנוחה שאהובה עליו ולכן הוא רגוע הרבה יותר ממצבים שבהם הוא ללא העיטוף באמצעות חיתול בד. 

סדר היום של התינוק 

כל תינוק זקוק לשינה אשר יוצרת אצלו את ההתפתחות הנדרשת לאיברים, צמיחה לגובה והמון רוגע ונינוחות. לאור זאת קיימת חשיבות רבה לביצוע הליך של עיטוף כדי שהתינוק יישן את מלוא שעות השינה שלהן הוא זקוק בהתאם לגילו. כאשר הוא עטוף הוא מסוגל לישון פרקי זמן ארוכים הרבה יותר ולכן הוא כאשר הוא קם הוא הרבה יותר חיוני ומאושר.

לאחר עיטוף תינוק עם חיתול בד על פי ההנחיות יש לוודא שהוא מוגן וכל חלקי הבד נמצאים במקום הנכון וכך העיטוף לא ייפתח במהלך השינה. כאשר הוא ישן, גם ההורים יכולים לישון מעט ולאור העובדה שהם ישנים מעט מאד בלילות, זהו נושא חשוב ביותר עבורם כדי שיהיה להם די כוח לטפל בתינוק וגם באחים הגדולים אם יש כאלו בבית.

היולדות מודעות לחשיבות של עיטוף תינוק עם חיתול בד כמו במדינות נוספות. לאחר שהילד גדל מעט, ניתן להמשיך ולהעניק לו את תחושת החמימות במהלך שנתו באמצעות שקי שינה לתינוקות.