הסכם ממון מהווה ללא ספק הסכם חשוב מאוד עבור זוגות. על אף שמרבית הזוגות אינם חושבים על סיטואציה של פרידה כאשר הם עומדים בפני מיסוד היחסים שביניהם ועל כן, לא חושבים גם על מה יקרה מבחינה כלכלית עם כל אחד מהם במקרה של פרידה, חשוב מאוד לדעת שמדובר על דבר שיש להביא בחשבון. בסופו של דבר, בני זוג מביאים יחד עימם לחיים הזוגיים לא מעט נכסים אישיים ורוכשים במהלך החיים הזוגיים לא מעט נכסים משותפים. כמו כן, בני הזוג צוברים כסף משותף ועוד. על כן, במקרה של פרידה בין בני הזוג, יתכן מאוד שכאשר אין מראש הסכם אשר מחלק את הרכוש בינהם כמו בדוגמא זו, הם יגיעו לסכסוכים קשים ואי הסכמות קשות. הסכם ממון פותר את הדילמה, אי ההסכמות ואי ההבנות שיכולים להיגרם כתוצאה מהעדר הסכם ממון.

במה עוסק הסכם ממון?

הסכם ממון לרוב עוסק בכל הסוגיות הכלכליות הנוגעות לבני הזוג. כלומר, בהסכם יהיו החלטות הנוגעות לחלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרה של פרידה, כאשר ההסכם ידון הן ברכוש אשר כל אחד מבני הזוג הביא עימו לזוגיות המשותפת, הן ברכוש אשר נרכש במהלך הזמן שבו הזוג הוגדר כזוג וגן בכל הנוגע לממון עצמו המצטבר לבני הזוג במהלך חייהם המשותפים. בני הזוג מגיעים מראש להסכמות אשר יכתבו ויחתמו בהסכם על ידי עורך דין מוסמך ומקצועי בתחום זה.

כיצד תוזילו עלויות בהסכם ממון

עריכת הסכם ממון זהו דבר הכרוך בהשקעה כלכלית שכן, יש צורך לשלם לעורך דין מקצועי שיערוך את ההסכם בצורה הטובה ביותר וגם יחתום עליו. אולם, אם אתם מעוניינים להוזיל עלויות, רצוי לבחון מראש איזה עורך דיו מחד ידוע כעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום עריכת ממון ומאידך, דורש מחיר אטרקטיבי עבור שירותיו. חשוב לזכור שככל שעורך הדין הנבחר הינו מקצועי ומנוסה יותר, כך הדרך לחתימת ההסכם תהיה קצרה יותר ובשל כך, המחיר על שירותיו יהיה נמוך יותר.