ישנו סימן ברור לכך שיש אצלכם רטיבות מתחת לרצפה והוא – שינוי בצבע של הריצוף. סימנים נוספים שיכולים להעיד על כך שיש צורך להזמין ייבוש תת רצפתי: רטיבות קפילרית, התקלפות של טיח והתפוררות מעל הפנלים בבית. אם אתם חוששים מנזק, חשוב לדעת שניתן כיום לבצע ייבוש נאות גם מבלי לפרק את כל הרצפה ומבלי להיכנס לשיפוץ ארוך ויקר. 

  1. אימות החשש שיש רטיבות תת רצפתית

השלב הראשון של ייבוש תת רצפתי הוא הזמנה של איש מקצוע שיוכל לאמת את החשש שאכן ישנה רטיבות כלואה. חברה שעוסקת בייבוש מבנים מצוידת בציוד בדיקה מתאים. 

  1. בדיקת רמת לחות מתחת לריצוף 

שימוש במצלמה תרמית יכול לאתר באופן כללי היכן הצטברה רטיבות מתחת לרצפה. על מנת לקבל תמונת מצב מדויקת במיוחד ניתן לבצע בדיקת רמת לחות מתחת לריצוף. 

  1. בחירת אזורים אידיאליים לייבוש 

בשלב זה איש מקצוע יבחר את האזורים האידיאליים לביצוע פעולת ייבוש תת רצפתי. האזורים הללו תלויים במיקום הרטיבות וכן בשאיפה לבצע את הפעולה עם מינימום פגיעה באיכות החיים ומינימום קידוח במרצפות או בפאנלים. 

  1. פריסת מכונות וצינורות 

חברת הייבוש מעמידה את מכונות הייבוש, מחברת את הצינורות הגמישים למקומות המתאימים. פריסת הצינורות כוללת חיבור ניקוז והולכת המים למערכת הביוב. 

  1. הפעלת המכונות, ייבוש וסילוק נוזלים 

הפעלת המכונות מתחילה את התהליך של מיצוי הלחות, ייבוש ושאיבה. משך פעולת הייבוש תלוי בכמות הרטיבות ובחוות דעתו של מפעיל הציוד המקצועי. 

  1. אימות השלמת העבודה 

לפני פירוק המכונה, בודקים את רמת הלחות התת רצפתית. רק לאחר שהייבוש מסתיים, מפרקים את המכונות ומקפלים את הצינורות. כעת ניתן לסגור את פתחי השאיבה ולחזור למהלך החיים הרגיל והרצוי לכם.