המאמר באדיבות בית אלי

סלונים מעוצבים הופכים את הבית למרהיב, עדכני, נעים ובעיקר – כזה שמתאים לכם. הדגשים הבאים יעזרו לכם לעצב את הבית בצורה אסתטי והרמונית, עם סלון מעוצב במיטבו. נסביר על שילוב נכון בחלל, יצירת קו סגנוני אחיד והוליסטי ועל יצירת עניין על ידי חיבור של עיצוב בניגודים. 

סלונים מעוצבים שמשתלבים נכון בחלל 

סלון מעוצב כדאי לבחור בצורה שמשתלבת נכון בחלל הבית ושטחו. ראשית חוכמה, צריך לשים לב לגודל השטח הפנוי שבו ממקדמים את הסלון. יתכן שלצורך כך תתייחסו לשליש מהשטח הפנוי ויתכן שתגדירו שטח קטן יותר (אם חלל הפנים מאוד מרווח). לא כדאי לבחור רהיטים כבדים מדי או משתלטים מדי, אם החלל די מצומצם. סלון מעוצב ויפה במראה כבד רצוי למראה וינטג'. עבור חלל קטן ומצומצם, יש היגיון בהעדפת סלונים מינימליסטיים באופיים. 

כך תצרו קו סגנוני אחיד

עיצוב נכון של חלל הבית באמצעות סלונים מעוצבים יתבסס על קו סגנוני אחיד. הקו האחיד מתייחס הן למערכת הישיבה, הן לשולחן הסמוך, הן לגופי התאורה והן לאקססוריז הנלווים. להמחשה: חלל ביתי שבו מערכת הישיבה מתאימה לווילונות ושניהם תואמים לסגנון של גופי התאורה מקנה תחושה מאוד טבעית ונכונה. 

ניגוד שמוסיף עניין 

אם אתם טיפוסים דרמטיים או שאתם אוהבים להכניס עיצוב עם יותר פלפל, תוכלו לעצב את הבית על ידי שימוש בניגודים. דוגמא לעיצוב ניגודי שהופך את החלל הביתי למעניין יהיה באמצעות צבע מנוגד. למשל, אם המרצפות בבית הן בצבע קרם, הרי שאתם מערכת הישיבה והסלון בכלל תבחרו בצבע כהה. סוג אחר של ניגוד מתבסס על מרקם או חומר גלם. לדוגמא, אם המטבח שלכם מבוסס על עץ מלא בסגנון כפרי, את הסלון אפשר לעצב בסגנון אורבני מובהק.