תיירים רבים נכנסים לישראל במהלך השנה, לרובם אין בעיה בכניסה אך ישנם מצבים מסוימים בהם תייר המגיע לישראל נתקל בסירוב של המדינה להכניסו לתחומה. אותם מסורבי כניסה לארץ יכולים להיות מגורשים בחזרה למדינה ממנה הגיעו. ישנם מקרים בהם מסורב הכניסה אינו יודע מדוע אין מאשרים את הכניסה שלו, הוא לא יודע מה הסיבה החוקית לכך.

מה ניתן לעשות כאשר מתקבל סירוב כניסה לישראל?

אדם שאינו אזרח ישראלי, אינו עולה חדש או שוהה בישראל ללא אשרה בתוקף מוגדר שוהה לא חוקי ולכן במידה ונתפס על ידי הרשויות עלול להיכנס למעצר מנהלי טרם הגירוש שלו.

כאשר אדם מסורב כניסה לישראל עומדת בפניו האפשרות לערער על ההחלטה של ממונה ביקורת הגבולות, הערעור מוגש לבית הדין לעררים שהינו הגוף המוסמך לנושא. זכותו של כל אזרח העומד בפני גירוש לעבור תהליך של שימוע בו יציג את טענותיו ושם תתקבל החלטה האם לאשר לו כניסה או להוציא צו הרחקה מה שמוביל למעצר עד לביצוע הגירוש. ישנם מצבים בהם הממונה על ביקרות הגבולות יקבל החלטה לשחרר בערבות את העצור ויאפשר לו לצאת באופן עצמאי מגבולות ישראל. 

באיזה מקרים כדאי להיעזר בעורך דין במידה ויש סירוב כניסה לישראל?

עורך דין בעל ניסיון בתחום יכול לעזור רבות במניעת הגירוש שכן הוא מכיר את הנהלים והחוקים ויודע כיצד לפעול במהירות ויעילות. עורך דין יגיש ערר דחוף מה שיכול למנוע את הגירוש ולאפשר שחררו של העצור והכנסתו לישראל. עורך דין גם יכול לקבל ארכה לטיפול במסורב הכניסה במקרים שונים, ובמקרה שקיים עיכוב בגירוש הוא יכול לעזור להשיג שחרור בערבות במקום המשך ישיבה במעצר ובהמשך אף לטפל בהסדרת השהייה מול משרד הפנים.

אולי יעניין אותך גם אשרות הומניטאריות