עבודות בגובה נדרשות כאשר אתם גרים בקומה גבוהה ואולי גם יש לכם מרפסת שמש, או כאשר המשרד בו אתם עובדים ממוקם במגדל, וישנה גם אפשרות שמדובר במחסן או מבנה אחר אשר אתם מעוניינים לשמור על תחזוקה שוטפת ולהימנע מהצטברות לכלוך ושאריות של אבק. הזנחת התחזוקה השוטפת תגרום לפגיעה במראה הנשקף מהחלון וגם בערך הנכס. עבודות נוספות בגובה קשורות לגג ומיועדות לזיפות צביעה ואיטום. בלעדיהן יחדרו מים לקירות והמצב עלול להוביל לנזק כבד למבנה. עבודות בגובה הן מסוכנות ודורשות שימוש בציוד מקצועי ולכן אין לנסות לבצע אותן בכוחות עצמכם אלא יש להיעזר באנשי מקצוע בלבד, שיביאו איתם מנופים, ציוד סנפלינג ועוד. ההבחנה החשובה ביותר תהיה בין עבודות ניקוי חלונות וגגות לבין זיפות וסיוד לקראת החורף.

 

איך מקבלים החלטות נכונות

כשאר מדובר בחלונות גדולים או גבוהים, נדרש שירות מקצועי בלבד כדי לנקות אותם ע"י התזת מים בגובה ושימוש בשיטות מתקדמות כמו אוסמוזה הפוכה. חשוב לזכור שהתחזוקה נחוצה לא רק לשם היופי וההרגשה אלא כדי לשמור על החלונות משריטות ומלכלוך, שהזנחתם תמנע אפשרות להביט דרכם ותחייב גם את החלפת החלונות. אם מדובר במגדל מגורים שבו יש מרפסת שמש, ברור שצריך להקפיד על נקיונו וגם למנוע ככל האפשר הצטברות לכלוך של הדיירים. ניקיון מרפסת שמש מתבצע בגובה ומיועד למקצוענים.

 

זיפות וסיוד

אלה שתי הפעולות החשובות עבור תחזוקת גגות ומניעת חדירת מים לקירות. ללא זיפות תיתכן היווצרות רטיבות ולחות אשר פוגעות ברכוש, ומצב זה עלול להוביל לדליפת מים לחדרי המגורים, ולכן אלה פעולות שיש לבצע בחודשי הקיץ או תחילת הסתו. כאן יש לבחור את השיטה בהתאם לתשתית הקיימת ולהימנע מחוסר התאמה בין הגג לחורי הזיפות והסיוד.