כל מבנה אמור להיות אטום לחדירת מים ולרטיבות, ומשום כך, יש צורך להקדיש תשומת לב רבה לנושא. תקופת הגשמים היא התקופה  המסוכנת והמים עלולים לחדור מהגגות, מפתחי חלונות ודלתות, מקירות ואפילו מתחתית המבנה. הבעיה הרצינית ביותר נמצאת בגגות שטוחים בגלל שהם מסוגלים לקלוט כמויות מים רבות המצטברות בשלוליות. בהעדר ניקוז טוב הם ימצאו את הסדק דרכו יחדרו לתקרות ולקירות. כדאי להתכונן לעונת החורף הגשומה על ידי בדק בית לפני החורף. נזילות אחרות עלולות להגיע מקומות עליונות של דירות השכנים וכאן העניינים עלולים להסתבך ולהפוך למורכבים יותר.

סיבות לרטיבות נזילות ונזקים בגינם

 הסיבות לנזילות עלולות להיות בגלל איטום לקוי עקב בלאי ועבודה שאינה תקנית, שימוש בחומרי גלם באיכות נמוכה, צנרת ישנה, סדקים עמוקים וסטייה מהתכנון הראשוני של הבית מה שיכול לדרוש פתרון לאיטום הלקוי. נזקי חדירת מים אינם נעימים, ובמקרים חמורים, אף מסכני בריאות. כתמי רטיבות אינם יפים למראה וריח טחב של אוויר לח ועובש יכול להזיק למערכות הנשימה של הדיירים. רטיבות עלולה להתרחש גם בגלל תהליכי עיבוי בחדרי אמבטיה ומטבח וגורמת להיווצרות רטיבות על גבי קירות ותקרות הבית.

איתור יעיל

איתור נזילות יעיל נעשה על ידי איש מקצוע ומנוסה  הנעזר באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. אחד מהם הוא מד רטיבות המסוגל לזהות את מקור הבעיה בלי לשבור קירות, אריחים ומרצפות. יש חשיבות לאיתור מדויק ויעיל המאפשר טפול יסודי בבעיה לבל תחזור שנית. חשיבות השיטה היא במהירות הבדיקה הנעשית במינימום נזקים. לא מומלץ להמתין יתר על המידה מאחר והנזקים עלולים אך להתרחב. מומלץ לקבל שירות מחברה בעלת מוניטין בתחום אשר למנהליה יש ידע רב בתחום, ציוד מתקדם וניסיון מצטבר המגיע מטיפולים ללקוחות פרטיים, עסקיים וציבוריים רבים מהעבר.