כדי ליהנות ממערכת אוורור ביתית או תעשייתית, יש לבצע תכנון מדוקדק לכך. המפתח הוא לדעת מהם הצרכים בכל אחד מהמקומות ומהן אפשרויות ההתקנה או התלייה של המערכות הללו. החשיבה הבסיסית היא להתקין את הפריטים הללו במקומות שישפיעו על הדיירים או העובדים לאור העובדה שלאוויר תהיה דרך פנויה ולא יהיו חסמים בדרך אשר יפריעו למעבר האויר.

תכנון מערכת אוורור 

מהנדסים מיומנים בתחום מערכות אוורור ממליצים על גודלה של מערכת האוורור על פי ההספק הנדרש. יש לכך כמה פרמטרים ובניהם כמות העובדים באולם היצור, רמת החום אשר נפלטת מהמכונות, אופן הפעילות במפעל ואפשרויות מיקום המאווררים השונים בהתאם לגודלם הפיסי ולמשקלם.

מערכות אוורור בנויות בדרך כלל מכמה מאווררים גדולים בעלי תפוקה זהה או בדרגות שונות של תפוקה. המהנדס קובע באילו מיקומים יותקן כל אחד מהמאווררים כדי שתהיה תוצאה מושלמת. המטרה היא שיהיה נעים לעובדים להימצא במקום בו יש רוח נעימה לאורך כל היום לאור החום השורר במפעל במיוחד בימי הקיץ ועל אחת כמה וכמה אם מדובר במכונות אשר פולטות חום בהליך העבודה שלהן. חשוב מאד להזרים אוויר צח כדי למנוע זיהומים ותחלואה בקרב העובדים. 

בשלב זה ייקבע אם מערכות האוורור יופעלו גם בלילה. אם המפעל עובד 24/7 המאווררים ימשיכו לעבוד אך המפעל אינו פעיל בלילה, אפשר לסגור את כל המערכות כדי ליצור חיסכון אנרגטי ולהפעיל אותן שוב בשעות הבוקר המוקדמות.

במקרים שבהם התוצרת היא טרייה ולכן יש צורך באוורור מתמיד, המערכת תפעל גם בשעות הלילה באופן מלא או חלקי, בהתאם לסוג של הסחורה ולרמת העמידות שלה. 

כאשר מדובר במערכת אוורור מקצועית ואיכותית, התוצאה תהיה מושלמת ואפקטיבית.

> קראו גם על פתרונות תאורה בלינק