אחד הכלים האפקטיביים ביותר שקיימים היום לצורך פרסום ושיווק, הם סרטונים אותם ניתן להציג ביוטיוב, רשתות חברתיות, אתרי אינטרנט וכן בפלטפורמות אחרות מחוץ לרשת, כולל מול קהל בלייב.

סרטונים נחשבים לאמצעי מאוד פשוט וטוב לצורך פרסום ושיווק, מאחר והם מאפשרים לנו להציג את מה שאנחנו רוצים בצורה ויזואלית, פשוטה ונגישה, כך שכל אחד אשר יצפה בסרטון, יבין מה אנחנו מציעים, יבין מה המסר שלנו, וכיצד הוא יכול להפיק ממנו תועלת. זה הרבה יותר נגיש ונוח, משימוש בטקסט נניח. מאחר וכאן אנחנו לא משאירים שום דבר לדמיון, ומאפשרים לצופים להבין בדיוק למה אנחנו מכוונים.

על מנת שנוכל להשתמש בסרטונים בצורה נכונה, עלינו לדעת כיצד להכין אותם ובפרט כיצד לערוך אותם. הרי לא כל דבר שאנחנו מצלמים או מכינים עבור הסרטון, צריך להיכנס פנימה. ישנם הרבה דברים שאינם מתאימים, חוזרים לעצמם, אינם מצולמים בצורה נכונה או שישנם דברים שצריך לחבר ולהדביק, על מנת שהסדר שלהם יהיה נכון.

 

תוכנות לעריכת סרטונים

היום, מאוד קל לערוך סרטונים בזכות שורה של תוכנות אשר ניתן להשתמש בהן בכל מחשב. מדובר על תוכנות ייחודיות לעריכת סרטונים בוידיאו. חלק מהתוכנות מקצועיות ומותאמות עבור אנשי מקצועי כמו עורך וידאו מקצועי, אחרות לעומת זאת, הן יותר בסיסיות ויכולות להתאים לכל אחד.

בין התוכנות המומלצות, אפשר למצוא תוכנות של אדובי, תוכנות של מיקרוסופט, תוכנת דה וינאצי, וכן תוכנות נוספות, אשר ניתן לקנות אותן או להוריד אותן, לתקופה מוגבלת בחינם או להשתמש בגרסה מצומצמת ללא עלות.

חשוב לבדוק, מה התוכנה כוללת, אילו פונקציות יש בה, ועד כמה היא מתאימה לצרכים שלנו מבחינה מקצועית או מכל בחינה אחרת, כולל אם אנחנו מחפשים תוכנה שמיועדת לחובבים.