ממשלת יוון דנה בסוגיות הגירה כבר שנים. המהגרים הראשונים הגיעו ליוון במאה ה-19, ומאז הם חוזרים מדי שנה. בשנת 2016, ממשלת יוון שמה בראש סדר העדיפויות לטפל בסוגיית הפליטים והמהגרים, שמציפים את המדינה. הממשלה הציגה שורה של צעדים שמטרתם למנוע מאלה שנמלטו ממלחמה ומרדיפות להיכנס ליוון באופן בלתי חוקי. לכן היא החליטה על איסור כניסה ללא ויזה.

תהליך הגשת בקשה לאשרת כניסה ליוון הוא תהליך ארוך למדי (ראו באתר ETIAS לישראלים). התהליך אורך כ-3 חודשים ובמידה ותפספסו את המועד יש להמתין עוד 3 חודשים. זהו מדריך לאנשים שרוצים לבקר ביוון ולא בטוחים איך מגישים אשרת כניסה ליוון.

לפי ממשלת יוון, היתרי כניסה ליוון ניתנים על ידי משרד החוץ. במשך תקופה ארוכה, יוון הייתה היעד הפופולרי ביותר עבור תיירים מכל רחבי אירופה. עם זאת, המשבר הכלכלי האחרון גרם להרבה אנשים לעזוב את יוון ולצאת למדינות אחרות. אבל, יוון נשארה יעד פופולארי להרבה מטיילים ישראלים.

איך מקבלים אישור כניסה ליוון?

אישור הכניסה ליוון הוא מסמך חשוב מאוד עבור אנשים רבים. זהו פריט חובה לכל המבקרים בארץ. אבל לא כולם יודעים איך להשיג את זה. אם אתם מתכננים לבקר ביוון, כדאי שתדעו שלא קל לקבל אישור כניסה. למעשה, ישנם מקרים רבים של אנשים שניסו ולא הצליחו להשיג זאת בעבר. הם הגישו בקשה לאישור ולאחר מכן חיכו חודשים או שנים עד שלבסוף קיבלו את אשרת החלומות שלהם. אז, אם אתה רוצה להגיע ליוון, אתה צריך להיות בטוח שגם אשרת החלומות שלך תתקבל, כמו גם מסמכי הנסיעה שלך יהיו בסדר!

לצורך כך בעתיד הקרוב, כל מטייל יצטרך להגיש בקשה מקוונת כדי לקבל אשרת תייר ליוון. האישור תקף ל-3 שנים. הוא מונפק על ידי ממשלת יוון והוא מצריך ביקור במספר איי יוון. על מנת שתוכלו לטייל, עליכם לשלם עמלה סמלית. כבר היום כדי להגיש אישור כניסה ליוון דרך המערכת הממוחשבת שלנו.