רבים שואלים כיצד פועלת מכונת שטיפה בלחץ, או בשמה השני הנפוץ גרניק. ישנן מכונות שמנקות בלחץ מים חמים ואדים, מה שממיס היטב כל לכלוך ושומן. יש לציין, כי ישנם הבדלים בין מכונה לשטיפת רצפות לבין מכונה בשטיפה בלחץ. למעשה מכונה לשטיפת רצפות, עובדת באופן מהיר והרמוני ומבטיחה רצפות נקיות. זוהי מכונה לא קטנה בגודלה, אך ישנם כל מיני גדלים. המכונה נעה על הרצפות ויש בה מערכת היגוי וגלגלים. במכונה קיים מכל אחסון לחומר ניקוי אשר נשפך על הרצפות. למכונה, קיימת  מערכת של מברשות ומגבים, אשר גורמים לרצפה להיות מבריקה ונקייה.

מהם היתרונות של מכונת שטיפה לרצפה?

ובכן, היתרונות של מכונת שטיפה לרצפה הם די ברורים. הניקיון מתבצע ללא מאמץ פיזי, המכונות מתאימות לשטחים גדולים ורמת הניקיון גבוהה, כך שאם מדובר בניקיון של מכונת שטיפה לרצפות, לא מפספסת שום פינה לא נקייה.

האם ישנן בשוק מכונות שטיפה לרצפות בגרסה הביתית?

למעשה מכונות שטיפת רצפות, הן כאלה שייעודן הוא להגביר את זרם המים, כך שהזרם הוא זה שמנקה באופן עוצמתי את הרצפות. הסרת לכלוך קשה, ניתן לבצע באמצעות מכונת שטיפה בלחץ. זו המכונה שתסיר את כל הלכלוך ותגרום לרצפות להבריק וכן, הן תהיינה רעננות יותר במראה.

האם מכונת שטיפה בלחץ מים יכולה לבצע פעולות ניקוי נוספות?

התשובה היא שכן, היות וכל מכונת שטיפה בלחץ, יכולה לנקות משטחים רבים, קירות חיצוניים, רכבים, חפצים שאינם מתנקים בקלות , שבילי גישה בחצר הבית, מדרכות שבילים שונים העשויים מבטון או אבן ועוד. כאשר אתם רוכשים מכונה העובדת על לחץ מים למטרת ניקוי, שאלו את המוכר בחנות היבואן, מה המכונה מסוגלת לנקות וכך תתאימו אותה לצרכיכם. אין צורך לרכוש את המכונה הכי יקרה או הכי משוכללת, אך יש להקפיד על מכונה איכותית לשטיפת רצפות, שתספק לכם את הניקוי הטוב ביותר,שקל ונוח יהיה לכם להשתמש בה.

אילו שאלות כדאי שתשאלו את עצמכם לפני שתרכשו מכונת שטיפה לרצפות?

לפני שתגיעו אל היבואן אשר משווק מכונת שטיפה בלחץ, כדאי שכבר תהיה לכם דעה מגובשת לגבי איזה סוג של מכונת שטיפה ברצונכם לרכוש. למשל מה המטרה שלה? מה אתם מעוניינים לנקות? האם אתם מעוניינים במכונת שטיפה שיש בה קיטור להסרת כתמים קשים? ועוד שאלות.

לאילו פרמטרים יש לשים לב לפני שאתם רוכשים מכונת שטיפה בלחץ?

יש לשים לב לכמה פרמטרים כמו לחץ המים, שילוב של מיכל של חומר ניקוי שמשלב זרם סבון וזרם המים. שימו לב שניתן לשלוט בקלות בקצב הזרימה, יש לשים לב למשקל ולגודל של מכונת שטיפה לרצפות. שימו לב כי מכונת שטיפה העובדת בלחץ מים למטרה של ניקו תעשייתי, תהיה שונה ממכונת שטיפה לשימוש הביתי.

האם הפערים של מכונות שטיפה בלחץ משנים במחיר?

שימו לב, כי ישנם פערי מחירים של מכונת שטיפה בלחץ היות ומדובר בדגמים שונים ומותגים שונים. למשל מכונת שטיפה הפועלת בלחץ מים למטרו תעשייתיות, הן גדולות ויקרות יותר, לעומת מכונות קיטור מים שמטרתן לנקות  מקומות קטנים יותר. ניתן למצוא מכונות שהמחיר שלהם נע עד אלף שקלים וכאלה שעולות כמה אלפי שקלים.

האם ישנם אביזרים נלווים למכונת שטיפת רצפות או למכונת שטיפה בלחץ?

ישנם אביזרים רבים שניתן לחבר אל מכונת שטיפת רצפות א למכונה הפועלת  על לחץ מים עוצמתי. למשל אקדח וצינור ייעודי לשטיפה באמצעות מברשות מסתובבות,  פלופלור מיוחד לניקוי משטחים. אביזרים אלה נמכרים יחד עם מכונת השטיפה. יש לשים לב כי לא יחייבו אתכם על רכישת האביזרים, כי אם המחיר של המכונה יהיה כלול גם עם האביזרים הנלווים.

מדוע זה כל כך חשוב להתייעץ עם המוכר בחנות היבואן של מכונות שטיפה בלחץ?

ייעוץ מקדים עם המוכר בחנות היבואן של מכונת שטיפה לרצפות וכל לתת לכם את האינדיקציה הנכונה, לגבי רכישה מושכלת שתתאים לצרכי הניקוי שלכם. למשל אם מדובר על שטיפה של משרדים קטנים, בית פרטי, או קניונים, מפעלים ועוד.

אילו דגמים של מכונות שטיפה בלחץ קיימים בשוק?

יש לציין, כי מכונת שטיפה בלחץ דומה מאוד לשואב אבק וכן, היא מגיעה בעיצובים שונים והרבה אביזרים שיש להתאים למטרת או משימת הניקוי. ישנן מכונות אשר מבצעות כמה פעולות לרבות טאטוא, קרצוף, שאיבה ושטיפה, אך ישנן מכונות אשר מבצעות רק פעולת שטיפה.שימו ל כי המכונה מתאימה לניקוי של כל סוגי המשטחים, אם רצפות, בטון, דק ועוד.  יש לברר, אילו מותגים הם מומלצים יותר, אם למטרה של שטיפה ביתית ואם למטרת שטיפה לבתי עסק , מפעלים או משטחים גדולים כגון קניונים

מדוע חשוב לרכוש מכונת שטיפה מיבואן מוכר?

תמיד מומלץ לרכוש מכונת שטיפה לרצפות, או מכונה שמבצעת שטיפה בלחץ מים מיבואן מוכר  אשר מציע שירות תיקונים, שירות אדיב וייעוץ מהימן. אחד מיבואני מכונות השטיפה המוכרים בארץ הוא אלרז מכונות שטיפה. מדובר על יבואן ששולט בנתח רחב מאוד בשוק מכונות השטיפה. חברת אלרז מכונות שטיפה, מציעה טרייד אין, מכירה של מכונות שטיפה הן למגזר הפרטי והן למגזר העסקי והציבורי. ניתן לרכוש מכונות שטופה מיד שניה משודרגות כאשר גם עליהן יש אחריות לתקופה של 3 חודשים. החברה מציעה גם חומרי ניקוי ייעודיים לכל סוגי מכונת השטיפה שהיא משווקת וכן, מחזיקה בצוותי שירות המספקים תיקונים עד בית העסק או בית הלקוח. כמו כן, ישנו מערך של סוכני שטח, אשר מגיעים ללקוחות ומציעים את המכונות היעילות שיתאימו לצרכים של כל אחד. השירות ניתן מדן ועד אילת.