ישנם עשרות דרכים לביצוע עבודות שחזור עבור הדיסקים החיצוניים והפנימיים שלנו, עבור כרטיסי הזיכרון, וכל רכיב שמאכלס בו מידע ונתונים יקרי ערך. במאמר זה, נדבר על 5 דרכים טובות ואפקטיביות לשחזור מידע שאיבדם. שימו לב: האחריות היא על המשתמש עצמו, מדובר בכלים ודרכים לבעלי ידע מתקדם.

1) החלפת הרכיב קיים

הדרך הראשונה לשחזור דיסק קשיח היא בדיקת הרכיבים שהלכו בדיסק הקשיח הנוכחי, והחלפתם ברכיבים חדשים ותקינים. מדובר בפעילות טכניות מורכבת, דורשת לעיתים הלחמות, והרבה ניסיון וידע. לרוב, החלקים הנפוצים שהולכים הם: הדיסק הפנימי, המסילות, והחלקים שאחראים על הקריאה והכתיבה. ניתן להזמין חלקים חדישים, ולאחר מכן לשחזר את הארד דיסק בבטיחות.

2) הוצאת הפלטה של האחסון והעברתו לדיסק אחר

ישנם מספר חלקים חיוניים להרכבתו ופעילותו של הדיסק הקשיח, הנה 3 מהם: הראשון, הפלטה. הרכיב החשוב ביותר שמשמש לאחסון הנתונים והקבצים. השני, הצירים. הרכיב שנותן תמיכה ומסובב את הפלטה הנוכחית שאחראית על המידע. השלישי, זרועות הקריאה. מדובר בזרועות שאחראיים על הקריאה וכתיבת הנתונים על הארד דיסק. הדרך השנייה לשחזור מידע שאבד היא הוצאת הפלטה הראשית, והכנסתה לתוך ארד דיסק נוסף ותקין. שימו לב: יש להכניס את הפלטה לתוך ארד דיסק תואם, ארד דיסק נוסף בעל אותו מידות – יצרן ודגם. הפלטה משמשת לאחסון הנתונים, והיא החשובה מכל, כדאי לזכור זאת.

3) השתמשו בתוכנות מקצועיות לשחזור מידע

אם מדובר בארד דיסק תקין, כזה שעולה במערכות ההפעלה בצורה תקינה, נוכל להשתמש בתוכנות מקצועיות לשחזור מידע, ולנסות למשוך כמה שיותר מידע שאבד. הסיכויים די לטובתנו, מדובר בתוכנות שתוכננו במיוחד לעבודה, ושמספקות לפחות 60% הצלחה. ניתן גם להשתמש בתוכנות חיצוניות מחוץ למערכת ההפעלה, ולנסות את מזלנו. מדובר בפעולה די פשוטה, ועדיין מצריכה הבנה בסיסית של מחיצות ודיסקים. כל פעולה כזו או אחרת, מצריכה ידע רב.

מדובר בשלושה דרכים שמשומשים במעבדות שחזור מקצועיות בישראל, בהתאם למצב הנוכחי, חברת השחזור פועלת ומבצעת את עבודתה בצורה הנכונה ביותר. תנאי העבודה, הכלים המקצועיים, הידע הנרכש, והניסיון הרב, הם אלה שיבטיחו את השחזור המדויק ביותר.

 

המידע באדיבות אתר https://www.tictac.co.il/