המאמר באדיבות אמריקן דוקס

רשויות המס במדינות רבות בעולם פועלות כדי להגדיל את הגביה ולוודא שאין העלמות מס של אזרחים. לצורך כך מחוקקים חוקים שונים המחייבים את אזרחי המדינה בדיווח לרשויות אודות המצב הפיננסי שלהם. בארצות הברית ישנו חוק המחייב אזרחים אמריקאיים או כאלו שהם בעלי מעמד של תושבות קבע או שמדובר על תאגיד אמריקאי לדווח על חשבונות פיננסים שונים המתנהלים מחוץ לארצות הברית.

מה זה טופס FBAR

טופס FBAR הוא טופס אותו ממלאים ומגישים למשרד האוצר האמריקאי בנוסף להגשת דוח המס המוגש אחת לשנה לרשות המיסים האמריקאית. אזרח או תאגיד אמריקאי שמחזיק חשבונות פיננסים זרים במדינות מחוץ לארצות הברית, אשר במהלך השנה הסכום המצטבר של כלל החשבונות עבר את ה- 10,000 דולר מחויבים בהגשת דוח זה. הדיווח מתבצע אחת לשנה בתאריך 15 באפריל, כאשר הדיווח הוא אלקטרוני, אי דיווח עלול לגרום לסנקציות של חסימת החשבונות אך חשוב לדעת שמדובר גם בעבירה פלילית.

אילו סוגי חשבונות פיננסים נדרשים בדיווח

חשבונות פיננסיים אותם יש לקחת בחשבון ועליהם יש לדווח הם:

ממה מורכב טופס FBAR

טופס FBAR מורכב מחלקים שונים הכוללים בין היתר את הפרטים האישיים של האדם כולל מספר סוישאל סיקיוריטי, פרטים מלאים כמו כתובת טלפון ותאריך לידה וכמובן מספרי החשבונות וסוג הקשר אליהם ישיר או עקיף והאם יש חשבונות בבעלות מלאה של המדווח או בעלות משותפת. יש גם חלק בו ניתן לדווח על חשבונות בהם המדווח הוא מורשה חתימה בחשבון ואת הפרטים המלאים של בעל החשבון.