מה זה נחירה?

נחירה הינה רעש לא נעים המגיע מאחורי הפה ואיזור הלשון בגוף האדם, התופעה קורת רק בזמן השינה, הנחירה מגיע כתוצאה מחסימה או שטח מעבר צר במיוחד של דרכי האוויר בגוף. התופעה מגיע בדרגות חומרה שונות הנמדדות באמצעות עוצמת הנחירה. כאשר הנחירה בדרגת קושי קלה היא אינה מסוכת רק יכולה להפריע לאנשים שבחדר, אך נחירות כבדות יותר עלולות להיות סימן לבעיות חמורות כמו דום נשימה או קוצר נשימה בעת השינה למשל ויש לבדוק זאת אצל רופא.

קיים קשר בין עישון לנחירה?

כפי שציינו קודם לכן נחירה לרוב עלולה להגיע כתוצאה מחסימת דרכי האוויר בגוף. לכולנו ידוע כי עישון בין היתר גם גורם לחסימת דרכי האוויר בגוף ופוגע בצורה חמורה ובלתי הפיכה בריאות. לכן, סביר להניח כי מי שמעשן סובל או יסבול מנחירות בעתיד בעקבות השפעות העישון הנגרמות למעברי האוויר בגוף בזמן עישון.

עד כמה העישון משפיעה?

ובכן, עישון זה הוא הרגל המזיק מאוד לבריאות הגוף ובפרט גורם לבעיות נשימה קשות לכן, העישון משפיעה במידה רבה מאוד על הנחירות וככל שהאדם מעשן כבד יותר כך גם הנחירות של אותו אדם יהיו חמורות וכבדות בהתאם. סיבה נוספת שעישון משפיעה על נחירות זה בגלל שעישון מוביל לכמות גודש רבה בגרון, הגודש מפריע לאוויר לעבור בצורה תקינה וגורם לנחירות. יכול להיות שאנו לא מרגישים בצורה כה עוצמתית את הנזק של היווצרות דרכי האוויר בגרון במהלך שגרת חיי היום יום שלנו, אך בזמן שאנו ישנים הדבר מורגש בצורה עוצמתית הרבה יותר בגלל קשיי הנשימה שנוצרים הגורמים לנחירות חמורות, לכן קיים קשר חזק ורציני בין עישון לנחירות בכל הנוגע להיווצרות דרכי האוויר בגוף.

> קראו בהרחבה על נשימה בריאה בשיטת בוטייקו!