מטבח – חשוב לנו שהוא יהיה נוח ושימושי, אנחנו רוצים שהוא יהיה מעוצב ויפה. אך כמה באמת יעלה לנו לחדש את ארונות המטבח? האם חייבים לבנות מטבח חדש מהיסוד, או שמספיק לחדש את הארונות באמצעות החלפת חזיתות בלבד? לכל שאלה כזו יש תשוב אינדיבידואלית. אי אפשר להשוות בין מטבחים במצבים שונים, אי אפשר לקבל החלטות בלי לדעת מה באמת קורה מתחת לפני השטח ומה המצב של הארונות.

מהי העלות הצפויה?

במקרים רבים קשה להעריך ולאמוד מראש מהי ההוצאה אשר עומדת בפנינו. כי עלויות של שיפוץ או החלפת מטבח נעות מטווח לטווח בהתאם לנסיבות, למצב ולצורך לבצע פעולות נוספות במהלך ההחלפה. כי אם לדוגמה, במהלך החלפת מטבח מגלים כי השיש ניזוק וכי אין אפשרות להמשיך להשתמש בו, העלות של ההחלפה תזנק משמעותית מעלה.

אם במהלך העבודה מתברר כי יש תקלות בצנרת או שחייבים להזיז נקודות ניקוז – הדבר יהיה מורכב יותר ויצריך פנייה לאיש מקצוע נוסף. בשורה התחתונה חידוש ארונות המטבח יהיה יקר יותר. קראו בהרחבה על חידוש ארונות מטבח מחיר!

למצוא חלופות זולות

אמנם יש מקרים רבים בהם המחיר המוצע והמקובל בענף יהיה יקר. אך אפשר יהיה בדרכים יצירתיות למצוא פתרונות זולים ונגישים יותר. לדוגמה, במקרים רבים אפשר יהיה לבצע חידוש ארונות מטבח באופן עצמי. כמו כן ניתן למצוא חנויות ייעודיות שמוכרות חלקים או חזיתות בלבד למטבח. מה שמאפשר לנו לשנות את מראה המטבח ולרענן את העיצוב שלו, זאת ללא השקעה משמעותית בגין החלפת המטבח כולו. המסקנה היא שלא תמיד חידוש ארונות מטבח חייב להיות עסק יקר מאוד. הוא יכול להיות פעולה פשוטה וזמינה יותר שאינה מצריכה עבודה מהבסיס, לכן המחיר גם לא חייב להיות יקר.

> למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר https://newkit.co.il!