ישנם כמה סיבות לכך שבניין או בנייה מסוימת, נחשבים לבנייה ירוקה. במאמר זה ננסה להכניס כמה סיבות מובהקות המצביעות על סביבה ובנייה ירוקה.

מה הופך בניין לבניין ירוק? 

למדינות ואזורים שונים מגוון מאפיינים כמו תנאי אקלים ייחודיים, תרבויות ומסורות ייחודיות, סוגי מבנים וגילאים מגוונים, או עדיפויות סביבתיות, כלכליות וחברתיות רחבות היקף – כל אלה מעצבים את גישתם לבנייה ירוקה.

זו הסיבה שחברות רבות, תומכת במועצות הבנייה הירוקה ובחברות בהן במדינות בודדות ובכל האזורים. התוספת המעולה שהבניין והנראות שלו יקבלו לאחר מעבר לבנייה ירוקה, תהיה שווה את כל המאמץ, לא בטוחים? קראו באתר ליווי בנייה ירוקה.

מזעור הפסולת ומקסום השימוש החוזר 

שימוש בפחות חומרים עמידים וייצור פחות פסולת, וכן שימת לב לכל הסביבה, תעשה טוב עם העולם שלנו ופחות תזהם אותו. זה יגרום לכולנו לחיות במקום טוב יותר. 

מהם הקטגוריות של בנייה ירוקה? 

הקטגוריות בבנייה ירוקה, מתייחסות לנושאים כגון: אנרגיה, מים, חומרים, פסולת, בריאות, תחבורה ועוד. 

עבור כל קטגוריה שנכתבו לעיל, מוגדרים נושאי משנה לבחינה הכוללים קריטריונים שונים למדידה ולהערכה. התקן המצוין למעלה, מעניק ניקוד מסוים עבור עמידה בדרישות המפורטות בקריטריונים של התקן. 

צבירת ניקוד כזה, תזכה לפרויקט בהגדרה של "בניין ירוק" כאשר הדירוג (1-5 כוכבים), נקבע בהתאם לנקודות שנצברו לפי אופי וצורת בנייתו, קראו עוד בקישור.

יתרון לריהוט ירוק ובנייה ירוקה 

עובדים במשרדים עם חלונות ירוקים, ישנו בממוצע 46 דקות יותר ללילה. כך מבדיקה שערכה האקדמיה האמריקאית לרפואת שינה ב – 2013.

מחקרים מראים כי איכות האוויר הפנימי (בבית ירוק) טוב יותר. (ריכוזים נמוכים של CO 2 ומזהמים ושיעור אוורור גבוה), יכולים להביא לשיפור בביצועים של עד 8 אחוזים מכלל הנבדקים לאורך הבחינות.