תקופת נגיף הקורונה משפיעה באופן ישיר על כל התנהלות חיינו. אחד התחומים שנפגעו מתקופה זו הוא תחום הלימודים. בתי ספר רבים עומדים ריקים לחלוטין כבר חודשים ארוכים בעוד תלמידים רבים ממשיכים לגשת לכל הבגרויות. אז איך יראו הלימודים בתקופת נגיף הקורונה עם פתיחת שנת הלימודים הקרבה אתם שואלים? כנראה שמרחוק. כמובן שהתשובה אינה זהה לכלל שכבות הגיל. אך התלמידים הבוגרים כנראה ידרשו להסתפק בשיעורי זום מהבית בחלק נכבד מומי השבוע. שיעורים אלה אינם מצליחים למלא את מלוא הצרכים של התלמידים מה שעלול לפגוע באופן ישיר בתהליך הלמידה לקראת בגרות במתמטיקה, כמו גם בתוצאות המבחנים והבגרויות. 

 

השפעת נגיף הקורונה על שגרת הלימודים

 

האפשרות ללמוד מרחוק באמצעות GOOL  בגרויות מאפשרת לשמור על שגרת לימודים גם בתקופת נגיף הקורונה אשר מגביל מאוד את השהייה שלנו בשטחי ציבור. בתי הספר אשר נחשבים להתקהלויות של ממש אינם ממשיכים לעבוד במתכונת הרגילה וכין יש לא מעט אפשרויות שונות כאלטרנטיבות לימי הלימודים לפני ימי נגיף הקורונה בהם שרצו כשלושים תלמידים בכל כיתה. אחת ההצעות היא כיתות קטנות של עד כ 18 תלמידים בקפסולות קבועות במטרה להתמודד טוב יותר עם נגיף הקורונה. הצעה נוספת היא כפי שציינו למידה מרחוק, על ידי שיחות זום משותפות של המורים וכלל התלמידים. 

 

כיתות קטנות, קפסולות ולמידה מרחוק

 

כך או כך שגרת הלימודים אותה הכרנו טרם תקופת נגיף הקורונה לא תחזור בתקופה הקרובה עד שיימצא החיסון המיוחל לנגיף. עד אז ייתכנו שינויים רבים אשר עתידים להשפיע באופן ישיר על פתיחת שנת הלימודים הקרובה. סביר להניח שכלל האפשרויות שצויינו לעיל יתממשו בשלב מוקדם או מאוחר בין שכבות הגיל השונות. כל שנותר לנו לעשות זה לצפות להנחיות הממשלה בהתאם להתפרצות הנגיף.