המאמר באדיבות חברת שרפים

לפני כמה שנים נחקק חוק המחייב להנגיש עבור העיוורים ועבור כבדי הראייה את הדרך שלהם למקומות שונים וזאת בעזרת אמצעים ספציפיים שמקלים עליהם, כיוון שהם חשים בהם ולכן יכולת התמצאות זו מסייעת להם כאשר חוש הראייה אינו במיטבו.

אופציות להנגשת מסלול ההליכה

קיימים ארבעה פתרונות נגישות. במבנים פרטים וציבוריים מתקינים את אחד מהם על פי ההתאמה הנכונה ביותר.

כפתורי גבשושיות נירוסטה 

נירוסטה 316 היא המתכת החזקה ביותר ולכן מייצרים ממנה גבשושיות. כבדי הראייה חשים שהגיעו למשטח המכיל גבשושיות ועבורם זהו אות אזהרה והכוונה על כך שהם קרבים למדרגות שעליהם לרדת בהן, למעלית, או למקומות אחרים. את הגבשושיות מתקינים באמצעות דבק ייעודי לכך והוא מתאים לסוגים שונים של משטחים כמו גרנוליט, בטון, שיש ועוד.

משטחי גבשושיות 

פתרונות נגישות הם משטחי גבשושיות אשר עשויים מגומי פולימרי או מפלסטיק PVC  אשר מדביקים אותם לפני הגעה למעלית, עלייה או ירידה במדרגות ועוד. המטרה היא שכבדי הראייה והעיוורים יבינו באיזה חלל הם נמצאים ובהתאם לכך יבצעו את הפעולות המתאימות. 

פסי הולכה 

פסי ההולכה בנויים בצורה של מלבנים וגבשושיות והם מסמנים את מסלול ההליכה שבו אמורים ללכת העיוורים או כבדי הראייה. הם מרגישים את הצורות השונות שקיימות על הרצפה והדבר נוח מאד עבורם כדי להבין ולהרגיש את הדרך למיקום שאליו הם אמורים להגיע.

פס נגד החלקה במדרגות 

כל אדם שיורד במדרגות ובמיוחד מבוגרים שהולכים לאט ובזהירות וילדים שמשתוללים ורצים במהירות במדרגות, עלולים ליפול בהן. לכן מתקינים פס צבעוני אשר אפשר לרכוש בצבעים שונים ומדביקים אותם בשולי המדרגות . יש לרכוש את הפסים הללו ברמת החספוס הנדרשת, כדי ליצור פתרונות נגישות אידאלים עבור כבדי הראייה.

אולי יעניין אותך גם גדרות ניידים