היום, יותר מאשר בעבר, אנחנו יכולים לראות חיבור בין בתי עסק שונים בתחומים רבים לבין תרומות לקהילה בצורה ישירה. אם בעבר, כל הנושא של תרומה לחברה היתה עניין אישי שכל אחד היה בוחר אם לנקוט בצעד זה או לא, אזי שהיום אנחנו יכולים לראות חיבור הרבה יותר משמעותי בין השניים, דרך בתי עסק מסוגים ובתחומים שונים. (את המתנות אורזים במפעל מוגן לבעלי מוגבלויות וכו'…)

אחת הדוגמאות הטובות ביותר הוא החיבור שנעשה בין בתי עסק לתרומה לקהילה באמצעות הזמנת משלוח לפורים או מתנות לחג לעובדים. אנחנו יכולים לראות כיצד בתי עסק מזמינים משלוחי מנות מסוגים שונים בשביל לחלק לעובדים שלהם או ללקוחות, וכך הם יכולים לתרום בחזרה לקהילה. הם רוכשים כמות גדולה של משלוחי מנות ובסופו של דבר, הכסף שנכנס לחברה אשר מוכרת את המשלוחים עובר לתרומה.

 

מדוע משתלם לעשות את זה?

רכישת משלוחי מנות לפורים שיש בהם תרומה לקהילה, זה הרבה מעבר לעניין עסקי כמו מתנות לעובדים לפורים nona, למרות שצריך לומר שיש לכך גם משמעות בהיבט זה. למשל, אם עסק בוחר לרכוש משלוחי מנות ולתרום בכך לחברה, הרי שהוא יכול לייצר גם הזדמנויות עסקיות חדשות, הוא יכול לייצר כלים הרבה יותר שווים מבחינה תעסוקתית ומבחינות אחרות. למשל, כאשר רוכשים משלוחי מנות ממקומות שמעסיקים אנשים עם מוגבלויות או אנשים עם צרכים מיוחדים.

כמובן שזה גם מספק עבורם בסיס תעסוקה ייחודי מחד, ומאידך זה גם יוצר עבור העסק שם מיוחד, שכן זה מבליט את העובדה שהוא מייחס חשיבות רבה לכל הנושא של תרומה לחברה, תרומה לאנשים עם מוגבלויות או צרכים מיוחדים, זה יוצר מוניטין הרבה יותר טוב שיכול לעזור לעסק בהיבטים שונים.