בדומה לתחומים רבים אחרים בחיים בישראל, גם תחום הספורט מתחלק בין אלה הנוהגים לקיים מצוות שונות ובפרט לשמור על כשרות לבין אלה שלא. לפיכך, השוק צריך להתאים את עצמו בשביל שיהיה מסוגל לשרת את כולם. זה אומר בין היתר, שהוא צריך גם להכיל מוצרי מזון אשר מתאימים לשומרי כשרות.

ספורטאים מקצועיים וחובבנים, כידוע, נוהגים לשמור על תזונה בריאה ונכונה, לשם כך הם ישתמשו בפריטים ומרכיבים שונים שיאפשרו להם גם לקבל את המרכיבים הרלוונטיים והנחוצים עבורם, וגם להימנע מצריכת מזון ומרכיבים שיכולים להקשות עליהם. דוגמא טובה לכך היא צריכת חלבונים באמצעות אבקות חלבון ולא באמצעות מאכלים רגילים, מאכלים הכוללים שורה ארוכה של מרכיבים שהגוף לא בהכרח זקוק להם.

כאמור, מאחר ויש לא מעט ספורטאים אשר מקפידים לשמור על כשרות,
אזי שאנחנו יכולים למצוא אבקות חלבון כשרות אשר יכולות להתאים להם. השאלה היא כמובן כיצד אפשר למצוא אבקות שכאלה.

היכן ניתן למצוא אבקות חלבון כשרות?

באופן עקרוני ומובן מאליו, יהיה יותר קל למצוא אבקות חלבון כשרות דרך חנות אבקות חלבון או אתרים ישראליים. סביר להניח שמרביתם יעדיפו למכור אבקות חלבון כאלה, על מנת שקהלים גדולים יותר של לקוחות יוכלו לפנות ולקנות מהם. במקרה כזה, יהיה מדובר באבקות חלבון מהחי ומהצומח.

יחד עם זאת, מי שמחפש אבקות חלבון במדינות אחרות, למשל דרך אתרי אינטרנט, יוכל למצוא גם שם אבקות כשרות וכן יוכל לבחור אבקות חלבון מהצומח שאין בהן שום דבר מהחי, ואז סביר להניח שהחשש לאי כשרות תפחת. בפרט זה נכון אם מדובר באבקות חלבון אשר עשויות מסויה וחומרים טבעוניים אחרים. אז אין חשש כלל לכך שהאבקה תגיע מחיה לא כשרה.