המאמר באדיבות דוויק ברנט

מי הם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הינו גוף שנמצא כחלק ממשרד הבריאות הפועל למיגור נהגים שאינן יכולים להחזיק ברשיון נהיגה או לנהוג מטעמי בריאות או שפיות. המכון מנסה למצוא את הנהגים שיש להוריד מהכביש בכדי לא לסכן חיי אדם כלומר את האנשים האחרים שבכביש או את הלוכי הרגל בסמוך לו. המכון פועל ברחבי הארץ לקידום מטרה נעלה זו של מניעת מגפת תאונות על הכביש הנובעות בשל ליקוי נפשי או בריאותי של אדם כלשהו בעת נהיגה. אף אחד מאיתנו לא היה רוצה להיות ברכב שלו כאשר מאחוריו מלפניו או מצדדיו נוהג אדם שאין ביכולתו לנהוג בצורה תקינה ובטיחותית ברכב בצורה שלא תסכן אותנו ואם נתקלתם באדם כזה יש להאט מעט ולתת לו להתרחק ממכם.

מה הם עוד עושים.

מעבר לקליטת נהגים מסוכנים לציבור תפקידו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מקדם ופועל למען זכויות הנכים על הכביש בכמה דרכים. למשל קידום הטכנולוגיה והאביזרים בארץ אשר מנגישים את חווית הנהיגה לנכים באחוזי נכות שונים בכך שהם מתאימים את הרכב והאביזרים אשר נמצאים בתוך הרכב לכל נכה באשר הוא. בנוסף כחלק משיפור חייהם של הנכים על הכביש תורם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים גם ייעוץ והכוונה לנכים בישראל בכל הנוגע לנהיגה המורכבת שעלולה להיות להם בהיותם נכים.

חשוב מאוד לדעת.

המכון הנ"ל לא רק מאתר בכוחות עצמו את הנהגים שהבריאות שלהם לקויה אלה שכאשר היינו מעורבים בתאונה בית המשפט יכול לשלוח את הנהג אל המכון הנ"ל למטרת ביצוע בדיקה קפדנית אשר בסופו יליט המכון האם האדם עשה את התאונה כתוצאה מבעיה בריאותית כלשהי.